BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja me koronavirus janë shënuar 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të
x

Politike

Deputetja e PS-së shpërthen ndaj Vangjel Tavos: U zgjove ti? Mos dil më se të ka dalë boja

Deputetja e PS-së shpërthen ndaj Vangjel Tavos: U zgjove ti? Mos dil më

Deputetja e PS-së në Gjirokastër, Artemis Malo, ka reaguar ashpër ndaj akuzave të ish-deputetit të LSI-së, Vangjel Tavo, për keqmenaxhimin sipas tij të pandemisë nga ana e qeverisë.

Reagimi i plotë

U zgjua nga gjumi letargjik…Erdhi era fushatë …. Normal  …. e bën mirë…. Po ku ishe Z. Doktor!?? Kur kishte nevojë çdo banorë!? Kur nuk kishin ilaçe, ushqime, e asnjeri te dera!?…. Ku ishe ti , kur tërmeti godiste, kur pandemia izolonte??!!!…. Ku?!! Tani e paska fajin qeveria?! Tani ti u zgjove!! Tani ke vallen e vjetër Vang-tel, shef i calltenderit!! Po qeveri ke qenë zotrote.. vite plot.. ku i ke veprat, as për fshatin tënd!!  Mbreti i jugut, nuk munde të bëje për zonën tënde, as çerekun e investimeve dhe përkushtimit që po bëhen në një vit të fundit, të paktën! …. Mos dil më.. se të ka dalë boja! Boll me mashtrimet e tua… na ke lodhur!! Lere popullin e qetë të gjithë Qarkut të Gjirokastrës, qe rezistoi si zonë e gjelbër, deri kur ti flije e fsheheshe skutave, duke thyer rregullat, e rrezikuar lokalet e zonës tënde… të gjithë ne punonim, që të kishim ne dhe ti, zero pacientë!! Po duhet të mos ta kesh mësuar kurrë, se mjekësiaashtu si edhe politika, janë profesione humane fillimisht!!

Më të lexuarat