BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Politike

“Deri tani kemi vetëm shkelje të rregullores”, Tritan Shehu akuzon ashpër Kuvendin: Shkelet përsëri rregullorja duke bllokuar rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë

“Deri tani kemi vetëm shkelje të rregullores”, Tritan

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka akuzuar sot Kuvendin se ka shkelur rregulloren duke bllokuar Rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë.

Ai rendit disa pika si shkelje teksa thekson se kjo, në turpin e këtij Kuvendi, realizohet vetëm nga presionet e Vuçiçit dhe pasojat e “Ballkanit të hapur”!

POSTIMI I PLOTË

Kuvendi sot:

Shkelet përsëri rregullorja duke bllokuar Rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë në disa pika:

1- Është shkelur afati 3-ditor për t’u diskutuar në Konferencën e Kryetarëve prej momentit të depozitimit të kërkesës, sot kanë kaluar tre javë.

2- Konferenca e Kryetarëve nuk vepron në fshehtësi. Ajo është e detyruar të publikojë rendin e ditës më parë dhe më pas çështjet që u diskutuan, gjë që nuk ekziston.

3- Është detyrim të thirren dhe firmëtarët e kërkesës në Konferencën që do të diskutonte Rezolutën, gjë që nuk është kryer.

4- Konferenca e Kryetarëve nuk mund ta dërgojë atë kërkesë në Komisionin e Jashtëm, por vetëm direkt në seancën plenare, pa mirëkuptimin e autorëve. Vetëm autorët e kanë këtë të drejtë e askush tjetër!

Pra qartësisht deri tashti kemi vetëm shkelje të Rregullores për të mos lejuar kalimin në seancë plenare të kërkesës për Mocion me debat të finalizuar me Rezolutë, për të njohur e dënuar gjenocidin serb në Kosovë, kërkuar nga një grup deputetësh.

Pa asnjë dyshim kjo, në turpin e këtij Kuvendi, realizohet vetëm nga presionet e Vuçiçit dhe pasojat e “Ballkanit të hapur”!

 

Më të lexuarat