Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Dëshmitari X”, Paloka: Rama i suli palaçot, skemë e njëjtë me historinë e Zaganit

Postuar: 17/05/2018 - 20:57

Pas deklaratës së Taulant Ballës lidhur me dëshminë e Albert veliut, të cilin e quajti “mashtrues” dhe “me precedentë të shumtë penalë”, ka ardhur edhe reagimi i opozitës.

Kreu i Grupit të PD, Edi Paloka thotë se Rama po përpiqet të denigrojë denoncuesin e krimit, njësoj siç bëri edhe me ish-komisarin Dritan Zagani.

Paloka

Rama i suli palacot , te pafytyret, letyrat . Misioni nuk ndryshon ; te mbrohet krimi dhe mafia duke sulmuar dhe denigruar denoncuesit e krimit.

Gjithshka perseritet pa asnje ndryshim.

Sot deshmitari qe fakton lidhjen e Xhafajve me trafikun e droges u quajt “mashtrues” “me skede te rende kriminale” etj, etj.

Nderkohe u urdherua prokuroria politike te arrestoje dhe te kerkoj denimin e deshmitarit.

Kjo histori ngjan si dy pika uji me ate te Dritan Zaganit , Habilajve dhe Tahirit.

Zagani nuk ishte “me skede te rende kriminale” as “ i multidenuar” perkundrazi ishte oficer policie, por kjo nuk e pengoi Ramen qe jo vetem ta denigronte por edhe ta burgoste pasi ai guxoi te denonconte Habilajt si trafikante dhe lidhjet e tyre me Tahirin .

Sot gjithshka tha Zagani eshte vertetuar nga antimafia italiane ...nepermjet pergjimeve.

Rama po perdor te njejten skeme te felliqur dhe me deshmitarin e Xhafajve. Fundi do te jete i njejte, por kete here dhe per Ramen vete.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2018 - 10:39

Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn çel sot zyrtarisht punën përgatitore në Tiranë për çeljen e negociatave.Vizita e Hahn vjen pas vendimit të Këshillit të BE-së, për vendosjen e një afati kohor për çeljen e

Postuar: 17/07/2018 - 10:36

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla është thirrur sot në një dëgjesë në Komisionin e Medias dhe E

Postuar: 17/07/2018 - 10:31

Ish kryeministri Sali Berisha ka ironizuar me anë të një postimi në Facebook dënimin që Gjykata e

Postuar: 17/07/2018 - 10:10

Mazhoranca qeverisëse ka paralajmëruar zbardhjen shumë shpejt të aferës së CEZ.

Postuar: 17/07/2018 - 10:06

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza nuk ka mundur të kalojë Vetting-un.