BREAKING NEWS

Zbardhen 36 provat e PS kundër Ilir Metës, më 20 korrik raporti për shkarkimin e presidentit shkon për votim në seancë plenare, ja detajet

Zbardhen 36 provat e PS kundër Ilir Metës, më 20 korrik raporti
x

Politike

Dështimi për hapjen e negociatave, ministri Gent Cakaj njofton konferencë të dytë pa u mbushur ende 24 orë

Dështimi për hapjen e negociatave, ministri Gent Cakaj njofton

Ende pa u mbushur 24 orë nga konferenca e përbashkët me kryeministrin Edi Rama pas refuzimit të negociatave nga Bashkimi Europian, ministër i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka njoftuar një tjetër konferencë për mediat.

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar se Cakaj do të dal sot  në orën 11:30 në një konferencë për shtyp.Kujtojmë që ministri ishte i pranishëm edhe në konferencën e mbajtur ditën e djeshme nga Rama, por ku nuk pati mundësi të bëntë ndonjë deklaratë.
 
Kryeministri në konferencë është shprehur se  këtë vendim nuk e konsideron si dështim të qeverisë së tij, por e cilëson si pasojë të problemeve të brendshme të Bashkimit Evropian.  Zëra brenda spektrit  politik  kërkojnë të paktën dorëheqjen e ministrit, për të mbajtur një përgjegjësi morale.
 
 

Më të lexuarat