Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Detaji që na kishte shpëtuar/ Sot ditë e rëndësishme për PS, por edhe për Lulzim Bashën (Çfarë pritet të ndodhë?)

Postuar: 12/06/2019 - 10:11

Teksa vendi është zhytur në një krizë të thellë, sot për Partinë Socialiste është një ditë e veçantë. PS mbush 28 vite nga themelimi i saj.

Por, e veçantë është kjo ditë edhe për Partinë Demokratike. Kreu i saj, Lulzim Basha feston ditëlindjen. Basha mbush sot plot 45 vjeç.

Le ta quajmë interesant detajin që PS dhe Basha festojnë ditëlindjen në të njëjtën ditë. Por, pavarësisht kësaj duket se festimet nuk shihen gjëkundi në kushtet e kësaj krize që ditët e fundit është thelluar edhe më shumë.

Kujtojmë se çdo vit socialistët organizojnë festime jo vetëm në Tiranë për ditëlindjen e partisë, por ende nuk kanë ndonjë njoftim se çfarë do të bëhet sot.

Pak minuta më parë ishte kreu i grupit, Taulant Balla që uroi ditëlindjen e partisë, por nuk dha më shumë detaje për ndonjë organizim të mundshëm.

Sakaq, nga ana tjetër ditëlindja e Bashës nuk dihet se si do të festohet. Sa i përket kësaj pjese Basha gjithë mundohet t'i mbajë larg vëmendjes momentet private.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 12:49

Pak ditë pas konstituimit të Këshillit Bashkiak në Shkodër jep dorëheqjen Sekretari i Këshillit Bashkiak, Suela Hadri.

Postuar: 23/08/2019 - 12:20

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka dhënë mesazhe të forta sot, teksa kujton Ditën Europiane të Kuj

Postuar: 23/08/2019 - 12:08

Nisur nga transferimi në Dibër i dosjes 184, ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani nëpërmjet një

Postuar: 23/08/2019 - 11:46

Partia Demokratike ka hedhur sot sërish akuza për kryebashkiakun e ri të Vorës, Agim Kajmakun.

Postuar: 23/08/2019 - 11:03

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, përshëndet besimtarët bektashinj në ditët e pelegrinazhit të ty

Postuar: 23/08/2019 - 10:07

Ndërsa vendi ndodhet në krizë politike dhe partnerët tanë amerikanë po japin ndihmën e tyre në kr