BREAKING NEWS

“Nga tetori deri në mars e shtuna dhe e diela do jenë pa makina”, reagon Artan Hoxha, pyet hapur Ramën: Na rruaç komandant, por...

“Nga tetori deri në mars e shtuna dhe e diela do jenë pa
x

Politike

Detaji që na kishte shpëtuar/ Sot ditë e rëndësishme për PS, por edhe për Lulzim Bashën (Çfarë pritet të ndodhë?)

Detaji që na kishte shpëtuar/ Sot ditë e rëndësishme

Teksa vendi është zhytur në një krizë të thellë, sot për Partinë Socialiste është një ditë e veçantë. PS mbush 28 vite nga themelimi i saj.

Por, e veçantë është kjo ditë edhe për Partinë Demokratike. Kreu i saj, Lulzim Basha feston ditëlindjen. Basha mbush sot plot 45 vjeç.

Le ta quajmë interesant detajin që PS dhe Basha festojnë ditëlindjen në të njëjtën ditë. Por, pavarësisht kësaj duket se festimet nuk shihen gjëkundi në kushtet e kësaj krize që ditët e fundit është thelluar edhe më shumë.

Kujtojmë se çdo vit socialistët organizojnë festime jo vetëm në Tiranë për ditëlindjen e partisë, por ende nuk kanë ndonjë njoftim se çfarë do të bëhet sot.

Pak minuta më parë ishte kreu i grupit, Taulant Balla që uroi ditëlindjen e partisë, por nuk dha më shumë detaje për ndonjë organizim të mundshëm.

Sakaq, nga ana tjetër ditëlindja e Bashës nuk dihet se si do të festohet. Sa i përket kësaj pjese Basha gjithë mundohet t'i mbajë larg vëmendjes momentet private.

Më të lexuarat