BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Politike

“Dhëndri Berishës beu i ri i Tiranës”, gazetari i njohur zbulon: Pasuria e dyshimtë të Malltezit, ngriti 19 kulla me 39 mijë euro të ligjshme

“Dhëndri Berishës beu i ri i Tiranës”, gazetari i

Gazetari Adriatik Doçi ka publikuar pasuritë që zotëron dhëndri i Sali Berishës, Jamërarbër Malltezit të cilin e krahason me një be të Tiranës.

Postimi i plotë:

Pasuria / Dhëndri Berishës beu i ri i Tiranës. Cili është burimi? Safet Gjici po bën burg për një muhabet qensh

Nga trashëgimtar i dyshimtë i 140 m2 tokë, dhëndri i Sali Beridhës, Jamarbër Malltezi, ka ngritur 19 kulla me vetëm 39 mijë euro para të ligjshme.

Sot, dhëndri zëhollë bën politikë, llogje dhe 'lufton' korrupsionin në FB, ndërsa Safet Gjici po bën burg për një muhabet qensh.

Nuk janë vetëm 19 kulla mbi pronën publike që përvetësoi përmes dorës së vjehrrit kryeministër, aferë për të cilën ankohen se pse prokurorja e SPAK-ut, Enkeleda Millonai, po e heton me thellësi dhe me metodat e FBI-së.

Dhëndri zëhollë ka edhe pasuri të tjera. Të lodhin duke i numëruar. Nga Tirana në Berat. Kartelat e pasurisë tregojnë për një be të ri të Tiranës.

Disa prej tyre po i listoj. Shënim: Po flasim vetëm për pasuri të deklaruar. Se pasuri të padeklaruara siç kanë pallatin tek Rruga Mustafa Matohiti, nuk e di se sa mund të kenë.

Apartament 375 m2, Tiranë

Apartament 372 m2, Tiranë

Apartament 346 m2,Tiranë

Apartament 373 m2, Tiranë

Apartament 356 m2, Tiranë

Apartament 201 m2, Tiranë

Apartament 112 m2, Tiranë

Apartament 208 m2, Tiranë

Apartament 128.3 m2, Tiranë

Njësi 167 m2, Tiranë

Njësi 305 m2, Tiranë

Njësi 214 m2, Tiranë

Njësi 376 m2, Tiranë

Njësi 113, Tiranë

Njësi 107 m2, Tiranë

Ndërtesë 206.5 m2, Tiranë

Ndërtesë 1467 m2, Tiranë (BP)

Ndërtesë 565 m2, Tiranë

Bodrum 18 m2, Tiranë

Bodrum 28 m2 në Tiranë

Garazh 16 m2 në Tiranë

Truall 206.5 m2, Tiranë

Truall 3294 m2, Tiranë (bashkëpronësi)

Truall 2330.3 m2, Tiranë (BP)

Truall 187 m2, Tiranë

Truall 1341 m2, Tiranë

Truall 680 m2, Cërrik

Truall 685 m2, Berat

Truall 670 m2, Tiranë

Truall 442 m2, Tiranë (BP)

Truall 908 m2 në Tiranë (BP)

Truall 33 m2 në Tiranë (BP)

Truall 7.5 m2, e ndërtesë 7.5 m2

Truall 660 m2, Tiranë, (BP)

Truall 90 m2 në Tiranë (BP)

Tokë arë 2270 m2, Priskë të Madhe

Tokë arë 3 000 m2, Priskë të Madhe