BREAKING NEWS

‘Pa shiko sa të thella qenkan punët!’, përgjimet e antimafias italiane, paralajmëron Artan Hoxha dhe zbulon emrin kush është ‘peshku i madh’

‘Pa shiko sa të thella qenkan punët!’, përgjimet e
x

Politike

“Dhimbje e trishtim”, Ditmir Bushati rrëqeth me fjalët për vdekjen e politikanit të njohur

“Dhimbje e trishtim”, Ditmir Bushati rrëqeth me fjalët

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Marko Bello ka humbur sot betejën me Covid-19. Ai ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare në një spital në Turqi, atu ku dhe po merrte trajtimin e nevojshëm.

Për këtë ngjarje të trishtë ka reaguar edhe ish ministri Ditmir Bushati.

“Dhimbje e trishtim për humbjen e parakohshme të një kolegu me kontribute të spikatura në politikë e diplomaci.

Marko Bello do të kujtohet gjatë mes nesh si një fisnik i mirë që i la familjes, miqve dhe shoqërisë virtyte dhe vlera të çmuara. Lamtumirë Marko! Prehu në paqe”, shkruan Bushati.