Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dhjetori afati i fundit/ Kush janë 28 deputetët e opozitës që rrezikojnë mandatin nëse nuk shkojnë në Kuvend? (EMRAT)

Postuar: 06/12/2018 - 17:03

Që prej 19 korrikut, deputetët e opozitës kanë bojkotuar Kuvendin duke vendosur si kusht për mazhorancën propozimin për vettingun në politikë.

Kushtetuta parashikon që nëse një deputet nuk paraqitet në Kuvend për gjashtë muaj me radhët atëherë ai humbet mandatin. Për deputetët e opozitës ky afat është data 19 janar.

Janë 28 deputetë të opozitës të cilët rrezikojnë mandatin brenda këtij afati.  Sesioni i ri parlamentar nis në datën 21 janar dhe për këtë arsye, dhjetori është afati i fundit për deputetët e opozitës. Në këtë muaj të fundit të vitit janë parashikuar të mbahen dy seanca, një në datën 13 dhe një në datën 20, dhe pikërisht këto të dyja janë edhe afatet e fundit sa i takon mandatit të deputetëve opozitar.

Deri më tani, opozita nuk ka vendosur ende nëse do të rikthehet në Kuvend apo jo.

Emrat e deputetëve

1.Agron Çela

2.Aldo Bumçi

3.Andon Frrokaj

4.Astrit Veliaj

5.Bardh Spahia

6.Dashamir Shehi

7.Edi Paloka

8.Edmond Spaho

9.Fatbardha Kadiu

10.Flamur Noka

11.Genc Pollo

12.Grida Duma

13.Halim Kosova

14.Lindita Metaliaj

15–Luan Baci

16.Luçiano Boçi

17.Lulzim Basha

18.Monika Kryemadhi

19.Myslym Murrizi

20.Nadire Meçorapaj

21.Orjola Pampuri

22.Romeo Gurakuqi

23.Rudina Hajdari

24.Sali Berisha

25.Tritan Shehu

26.Valentina Duka

27.Vangjel Dule

28.Xhemal Gjunkshi

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:32

“Bashkia e Lezhës është kthyer nga një bashki shërbimi në bashki punësimi. 17 vetë, në një zyrë 2 me 3, marrin rrogën. Sot ke 57 punonjës social. Për personin nuk kam asnjë koment.

Postuar: 21/05/2019 - 23:26

 Deputetja e PS Milva Ikonomi shprehet se protesta e thirrur nesër nga studentët përpara Min

Postuar: 21/05/2019 - 23:00

Ish-ambasadori holandez të OSBE në Tiranë Robert Bosch i ka bërë thirrje opozitës të punojë vetëm

Postuar: 21/05/2019 - 22:43

Gazetari i njohur Erion Kristo ka shpërthyer keq ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj pak

Postuar: 21/05/2019 - 22:37

Nga qyteti i Beratit, Lulzim Basha ka mohuar spekulimet e ditëve të fundit se ka arritur një marr

Postuar: 21/05/2019 - 22:35

Si përfaqësuese e opozitës parlamentare në takimin e delegacionit shqiptar në Hagë me deputetët h

Postuar: 21/05/2019 - 22:30

 Sot u zhvillua Komiteti Vjetori Monitorimit të Instrumentit të Para-Anëtarësimit (IPA), në