BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Politike

“Diçka ka ndodhur”, Alfred Cako ç’kodon largimin e Ruçit nga politika: Ishte një mesazh...

“Diçka ka ndodhur”, Alfred Cako ç’kodon largimin

Alfred Cako në një emision televiziv ka komentuar largimin e Gramoz Ruçit nga skena e politikës shqiptare pas 30 vitesh si të vetmin ministër i Brendshëm në kohën e regjimit komunist përmban një mesazh të drejtpërdrejt në adresë të ish-kryeministrit Sali Berisha.

“Diçka duhet të ketë ndodhur me Ruçin. Unë e lidh se është një mesazh që i jep deputeti tjetër më të vjetër në kampin tjetër, Sali Berishës. I jepet një mesazh ky deputeti i së majtës po largohet i qetë, edhe pse ka qenë ministri i Brendshëm i fundit i kohë së komunizmit. I ka bërë edhe atij një ftesë, sepse Berisha e kërcënoi me kthimin që bën politikë me kërcënimin duke marrë poste në PD. Amerikanët duhet ti japin mesazh Berishës që të mos marrë poste të larta në PD”, tha Cako.