BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Politike

Digjet raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri/ Reagon Boçi: Do vazhdojmë përpjekjet për të negociuar brenda PD-së, Rama ka tërhequr për hunde Alibeajn

Digjet raundi i dytë për zgjedhjen e Presidentit të ri/ Reagon

Një tjetër raund për zgjedhjen e Presidentit ri është djegur, ku PD dhe PS nuk kanë gjetur një konsensus. Edhe pse kishte një marrëveshje që opozita të propozojë emër për 2 raundet e para, më pas të propozonte PS, asnjë emër nuk është dorëzuar sipas rregullores.

Pas skadimit të afatit ka reaguar nga Elbasani edhe deputeti Luciano Boçi ku thotë se çështja e Presidentit është një teatër tallës i paralajmëruar nga grupi i Rithemelimit. Sipas tij Rama ka axhendën e vetë dhe në këtë proces nuk ka bërë asgjë tjetër veçse ka tërhequr prej hundësh deputetin Alibeaj. Ndërsa gjykon se negociatat duhet të jenë në nivel politik dhe jo parlamentar garanton se në raundin e tretë Partia Demokratike , duke iu referuar grupit të Rithemelimit do ta shfrytëzojë .

Teksa monitoroi procesin zgjedhor për kreun e Pd, deputeti Boçi tha se interesi i demokratëve është i lartë në të gjithë vendin.

“Çështjen e presidentit është diçka e paralajmëruar nga ne, duke parë sjelljen e Ramës në raport me Alibeajn që ishte një teatër. Rama ka agjendën e vet, kërkon të zgjedhë presidentit nga zarfi dhe xhepi i vet, por tërhoqi për hunde zotin Alibeaj për ta paraqitur si proces konsensual.

Alibeaj kaq kërkon që të konsiderohet drejtues, kaq minimalist është. Nuk është qëllimi të zgjidhet presidenti, qëndron oferta ime që ai të negociojë në nivel politik. Ne nuk heqim dorë nga procesi, do vazhdojmë me përpjekjet për të negociuar brenda PD-së deri në raund të tretë”-u shpreh Boçi.

Më të lexuarat