BREAKING NEWS

‘Zbutet’ presidenti Meta, jep mesazhin e koduar me mimoza në duar

‘Zbutet’ presidenti Meta, jep mesazhin e koduar me mimoza në
x

Politike

‘Diplomë lëpirje’, deputetja sqaron deklaratën e Kryemadhit: E nxorrët si gomari pa bisht...

‘Diplomë lëpirje’, deputetja sqaron deklaratën e
Deputetja e LSI-së Nora Malaj ka shpjeguar deklaratat e kryetares së LSI Monika Kryemadhi në parlament ku iu drejtua socialistëve duke iu thënë ‘se vetëm me një diplomë na i kaloni ju, për t’i lëpirë menderen kryetarit të partisë’.
 
Ajo tha se fjalët e saj ishin në mbrojtje të dy deputeteve Kejdi Mehmetaj dhe Floida Kërpaçi, njërës prej të cilave ministri i Brendshëm i tha në komision se nuk i përgjigjej pa marrë diplomën.
 
Malaj tha:
 
"Të lëpirjes? Të cilës se ka shumë diploma njeriu? Zonja Kryemadhi nuk e tha në kontekstin e diplomës, por kishte ndodhur diçka se ju gazetarët jeni interesantë, e shkëpusni nga konteksti dhe ai del si gomar pa bisht. Nuk keni dëgjuar çfarë ka ndodhur një ditë më para.
Tek komisioni i edukimit, ministri i Brendshëm iu drejtohet dy zonjushave që pushoni ju se ju nuk keni të drejtë të flisni se nuk keni marrë diplomë. Dhe zonja Kryemadhi kur pa që identiteti u fye tha historinë e diplomave ta lëmë se po qe punë diplomash vijoi diskutimit. Pastaj tregoi se të dy zonjushat i kanë mbaruar studimet."