Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Diplomë lëpirje’, deputetja sqaron deklaratën e Kryemadhit: E nxorrët si gomari pa bisht...

Postuar: 11/02/2019 - 23:00

Deputetja e LSI-së Nora Malaj ka shpjeguar deklaratat e kryetares së LSI Monika Kryemadhi në parlament ku iu drejtua socialistëve duke iu thënë ‘se vetëm me një diplomë na i kaloni ju, për t’i lëpirë menderen kryetarit të partisë’.
 
Ajo tha se fjalët e saj ishin në mbrojtje të dy deputeteve Kejdi Mehmetaj dhe Floida Kërpaçi, njërës prej të cilave ministri i Brendshëm i tha në komision se nuk i përgjigjej pa marrë diplomën.
 
Malaj tha:
 
"Të lëpirjes? Të cilës se ka shumë diploma njeriu? Zonja Kryemadhi nuk e tha në kontekstin e diplomës, por kishte ndodhur diçka se ju gazetarët jeni interesantë, e shkëpusni nga konteksti dhe ai del si gomar pa bisht. Nuk keni dëgjuar çfarë ka ndodhur një ditë më para.
Tek komisioni i edukimit, ministri i Brendshëm iu drejtohet dy zonjushave që pushoni ju se ju nuk keni të drejtë të flisni se nuk keni marrë diplomë. Dhe zonja Kryemadhi kur pa që identiteti u fye tha historinë e diplomave ta lëmë se po qe punë diplomash vijoi diskutimit. Pastaj tregoi se të dy zonjushat i kanë mbaruar studimet."

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 12:27

Ish kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu u ka uruar Pashkët të gjithë besimtarëve katolikë me anë të një postimi në Facebook.

Postuar: 21/04/2019 - 12:03

Në këtë ditë të veçantë për të gjithë besimtarët katolikë, ish-kryeministri Sali Berisha ka publi

Postuar: 21/04/2019 - 11:40

Krijimi i partisë së re ‘Binda Demokratike’ ka ngjallur edhe reagimin e ish-ministrit

Postuar: 21/04/2019 - 11:25

Ish kryeministri Sali Berisha ka postuar në faqen e tij në Facebook një mesazh nga qytetari dixhi

Postuar: 21/04/2019 - 11:05

Pas sulmeve vdekjeprurëse në Sri Lanka që lanë pas mbi 100 të vdekur, ish-deputeti demokrat, Trit

Postuar: 21/04/2019 - 10:55

 Të martën skadon zyrtarisht afati që i lë në dispozicion kodi zgjedhor partive politike për

Postuar: 21/04/2019 - 10:16

Kreu i PD, Lulzim Basha nga kisha e Shna Ndout në Laç ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë d