Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Disa prej tyre nuk patën këllqe dhe ...", Astrit Patozi kërkon ndjesë publike

Postuar: 24/05/2019 - 23:23

Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike gjatë emisionit “Zonë e Lirë” edhe për tërheqjen e kandidatëve të saj për kryetar bashkie. Sipas Patozit dy prej kandidatëve janë dorëhequr dhe dy të tjerë i kanë hequr.

 
Ai shtoi më tej se kandidati i Skraparit, i cili ishte i pari që u tërhoq është kërcënuar nga PS, pasi këta të fundit kishin frikë se mos Bindja Demokratike fitonte bashkinë. Lidhur me largimin e kandidatëve nga Partia, koordinatori i partisë kërkoi ndjesë duke thënë: “Më falni që disa prej tyre nuk patën këllqe dhe u tërhoqën”.
 
“Fakti që kjo ndodh me kandidatët e Bindjes Demokratike, ndodh nga të dy krahët sepse ne kemi pasur presion nga të dy krahët, edhe nga Rama edhe nga Basha. Kandidati i parë që na ra ishte i Skraparit, e intimiduan dhe e hoqën. PS nuk donte që të kishte ferra nëpër këmbë. E kërcënuan dhe e hoqën, nuk mund të them Rama apo Balla, por ai deputeti i zonës atje dhe kandidati e kërcënuan dhe e hoqën. Interesi është ky, ka një faktor LSI që është shumë i fortë. Nëse bëhet me këtë tonin faktori i LSI, fitonim ne dhe prandaj PS e hoqi se humbisnin Skraparin. Kandidati i Lezhës dhe Kavajës ranë nga partitë e vjetra, presion për kandidatët. Këtu po të kishte Prokurori, ajo do hetonte. Partia jonë ka trembur të dy partitë e vjetra, ka trembur sistemin sepse kauza jonë është anti-sistem. Nga 28 kanë ikur disa prej tyre dhe qëndrojnë të tjerët, e zëmë se ikën të gjithë, unë nuk shantazohem dot, nëse më shantazhojnë, s’do dal më në televizor. Më falni që disa prej tyre nuk patën këllqe dhe u tërhoqën”, përfundoi Patozi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 16:57

Saimir Tahiri i ka përgjuar të gjithë përfshirë edhe një pjesë të Ambasadave të huaja në Tiranë. Këtë pohim bombastik e bëri ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka, gjatë një intervistës së tij në Top Talk.

Postuar: 20/09/2019 - 16:55

Deputetja Rudina Hajdari me anë të një reagimi tjetër në rrjetet sociale ka 'thumbuar' &n

Postuar: 20/09/2019 - 16:41

Pasardhësi i Saimir Tahirit në krye të ministrisë së Brendshme, Fatmir Xhafaj mbështet hapur qënd

Postuar: 20/09/2019 - 16:30

Kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare Ermonela Felaj, njëkohësisht deputete e shumicës soc

Postuar: 20/09/2019 - 16:25

Ish-deputeti demorkat, Gent Strazimiri e quan vendimin e  Krimeve të Rënda për të liruar nga

Postuar: 20/09/2019 - 16:20

Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook thekson se

Postuar: 20/09/2019 - 16:04

Kryetarja e Grupit të Demokratëve në Parlament, Rudina Hajdari e ka quajtur vendimin e Gjykatës s