Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dita e 60, Basha: Nga kjo çadër, rilind çdo ditë shpresa për një Shqipëri më të mirë

Postuar: 16/04/2017 - 13:00

Edhe në ditën e Pashkës, kryetari i PD ka mbajtur një fjalim për disa minuta në çadrën para Kryeministrisë.
 
Ai u shpreh se sot bëjmë ditën e 60-të në çadër, të vendosur për ti shkuar deri në fund, se nga kjo çadër, sipas tij rilind çdo ditë shpresa për një Shqipëri më të mirë.
 
"Tash 60 ditë është ditë Pashkësh dhe do të vazhdojë që të jetë ditë Pashkësh.
 
Nga kjo çadër, rilind çdo ditë shpresa për një Shqipëri më të mirë. Do të qëndrojmë deri në fitoren e qytetarëve shqiptarë.
 
Atyre ose më mirë atij, që edhe ditën e Pashkës i frynë “tam-tamëve” të luftës i them se paqja do të zbresë në zemrën e cdo shqiptari, se përmes paqes dhe bashkimit, e mira do të pushtojë zemrat e shqiptarëve, se avancimi i të mirës është i pandalshëm, ndaj pa dashur të flas për anën e errët.
 
Më lejoni të përfundoj këtë urim për të gjithë ju misionarë të paqes dhe shpresës.
 
Gëzuar Pashkët" ishte fjala e Bashës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:43

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka komentuar në rubrikën Opinion në “Neës24”, vendimin e sotëm të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin si datën e zgjedhjeve vendor

Postuar: 24/06/2019 - 14:40

Ambsasdori i BE, Luigi Soreca ka takuar sot kryetarin e Këshillit të Emërimit të Drejtësisë Ardia

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që mi

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj