Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Ditën e enjte të paraqitesh me..." ish deputeti demokrat ironizon keq Krimet e Rënda për vendimin ndaj Tahirit

Postuar: 20/09/2019 - 16:25

Ish-deputeti demorkat, Gent Strazimiri e quan vendimin e  Krimeve të Rënda për të liruar nga akuza e trafikut të drogës, ish-ministrin Tahiri  si narko vendim nga ajo që quhet drejtësi e re.Strazimiri thotë se kjo është një tallje për gjithë ata qytetarë që janë dënuar pse nuk kanë pasur mundësi të pagujnë energjinë. 

" Kjo është një tallje për çdo shqiptar për ata që kapen me një gotë alkool me sy. Për ata që janë arrestuar dhe akoma kalben burgjeve sepse nuk kanë pasur mundësi financiare të paguajnë faturat abuzive të energjisë elektrike.  Për secilin prej atyre dyqanxhive të vegjël që përpiqen të rregullojnë në një farë mënyre mundësinë për të shitur pak më shumë dhe për të cuar pak më shumë bukë në shtëpi. Kjo është një padrejtësi e ngritur në sistem, kjo është nmjë padrejtësi që ka marrë vulën e narko trafikut, e narko gjykatave, e narko vendimit.Dje Gjykata ka marrë një vendim që t'i thotë një të dënuari për trafik droge, për organizatë krimianle të kryer përmes pushtetit në mënyrë abuzive, duke shpërdoruar detyrën në mënyrë sistemik, për një periudhë të gjatë kohe, në pjesën më të madhe të akuzave që ka pasur dhe që kanë qenë publike, i ka pranuar vetë me gojën e tij dhe në fund i ka thënë të të vijë turp që nuk skuqesh. Ditën e enjte të paraqitesh me prindin."- tha  Strazimiri për Ora News.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 14:01

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, me një shënim në “Facebook” thekson se grupet parlamentare të Parlamentit Europian kanë depozituar sot mocionet e tyre mbi draft-rezolutën për

Postuar: 23/10/2019 - 13:47

Partia Demokratike është shprehur se nuk do marrë pjesë në komisionin për reformën zgjedhore Sekr

Postuar: 23/10/2019 - 13:33

Deputeti, Ralf Gjoni në një intervistë për Report Tv shprehet se nuk heq dorë nga kushti se nuk d

Postuar: 23/10/2019 - 13:28

Kreu i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian David McAllister është shprehur i

Postuar: 23/10/2019 - 13:21

Deputetja, Rudina Hajdari e cila mbeti jashtë grupeve të punës për Reformën Zgjedhore është shpre

Postuar: 23/10/2019 - 13:05

Presidenti Ilir Meta ishte i pranishëm ditën e djeshmen në Japoni ku mori pjesë në ceremoninë e b

Postuar: 23/10/2019 - 12:19

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku me një deklaratë për mediat ka sulmuar kryeministrin Edi Ram