BREAKING NEWS

Shpërthen vatra në Mat, vazhdon të rritet numri i të infektuarve me Covid-19

Shpërthen vatra në Mat, vazhdon të rritet numri i të
x

Politike

"Ditën e enjte të paraqitesh me..." ish deputeti demokrat ironizon keq Krimet e Rënda për vendimin ndaj Tahirit

"Ditën e enjte të paraqitesh me..." ish deputeti demokrat

Ish-deputeti demorkat, Gent Strazimiri e quan vendimin e  Krimeve të Rënda për të liruar nga akuza e trafikut të drogës, ish-ministrin Tahiri  si narko vendim nga ajo që quhet drejtësi e re.Strazimiri thotë se kjo është një tallje për gjithë ata qytetarë që janë dënuar pse nuk kanë pasur mundësi të pagujnë energjinë. 

" Kjo është një tallje për çdo shqiptar për ata që kapen me një gotë alkool me sy. Për ata që janë arrestuar dhe akoma kalben burgjeve sepse nuk kanë pasur mundësi financiare të paguajnë faturat abuzive të energjisë elektrike.  Për secilin prej atyre dyqanxhive të vegjël që përpiqen të rregullojnë në një farë mënyre mundësinë për të shitur pak më shumë dhe për të cuar pak më shumë bukë në shtëpi. Kjo është një padrejtësi e ngritur në sistem, kjo është nmjë padrejtësi që ka marrë vulën e narko trafikut, e narko gjykatave, e narko vendimit.Dje Gjykata ka marrë një vendim që t'i thotë një të dënuari për trafik droge, për organizatë krimianle të kryer përmes pushtetit në mënyrë abuzive, duke shpërdoruar detyrën në mënyrë sistemik, për një periudhë të gjatë kohe, në pjesën më të madhe të akuzave që ka pasur dhe që kanë qenë publike, i ka pranuar vetë me gojën e tij dhe në fund i ka thënë të të vijë turp që nuk skuqesh. Ditën e enjte të paraqitesh me prindin."- tha  Strazimiri për Ora News.

Më të lexuarat