BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Politike

“Diversion”/ Lulzim Basha reagon për dorëheqjen e kupolës drejtuese të PD-së në Korçë dhe zbulon aksionin që po përgatisin: Do të shtrihen kudo!

“Diversion”/ Lulzim Basha reagon për dorëheqjen e

Kryetari i PD-së Lulzim Basha refuzoi që të komentonte dorëheqjen e kupolës së degës së Korçës.

“Kësaj radhe diversioni nuk do të funksionojë, pasi nuk kam ndërmend që t’iu jap atyre që duan ta heqin vëmendjen nga kjo ditë e rëndësishme, nga raporti i OSBE dhe konstatimi i asaj që kemi thënë që është dhe duhet të jetë shqetësimi i çdo kujt”, u shpreh Basha.

Kryedemokrati theksoi se PD nuk do të tërhiqet nga Struktura e Mbrojtjes së Votës, e njohur si “SMV” dhe që u përdor në zgjedhjet e 25 Prillit me argumentin e mbrojtjes së procesit të lirë zgjedhor. Lulzim Basha tha sot se PD do ta shtrijë kudo përderisa prokuroria dhe policia nuk bëjnë detyrën e tyre.

“Paligjshmëria ka të bëjë me blerjen e votës, kërcënimin e qytetarëve, e paligjshme është të shkelësh Kodin Zgjedhor dhe ndryshimet që u bënë.

Ndërsa mbrojtja e votës nuk është vetëm detyrë e PD-së por e çdo qytetari dhe ky është një aspekt që PD do ta zhvillojë, përmirësojë, shtrijë kudo, forcojë, si një detyrë të lartë patriotike, demokratike, qytetare dhe ligjore.

E kundërta përbën paligjshmëri dhe krim. Të shikosh një krim dhe të mos e parandalosh apo denoncosh është një vepër penale”, u shpreh basha me tone të revoltuara.