BREAKING NEWS

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia, zjarrfikësit shpëtojnë mrekullisht...

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x

Politike

Do bashkëpunojë me Sali Berishën? Meta shuan çdo dyshim dhe paralajmëron kryeministrin: Edi Ramës po i vjen koha e mjekimit të detyruar

Do bashkëpunojë me Sali Berishën? Meta shuan çdo dyshim

Ish-presidenti Ilir Meta gjatë konferencës për mediat u ndal edhe tek kryeministri Edi Rama duke thënë se atij po i vjen shumë shpejt koha e mjekimit të detyruar duke nënkuptuar humbjen në zgjedhje.

“Turp të ketë ministri i Brendshëm, që merret me Sali Berishën në vend që të shpreh ngushëllim. Sali Berisha ia ka fajin që e ka mbushur policinë me njerëz të droguar? Sali Berisha i kthen këta në polic? Berisha i ka fajet që nuk ka një deklaratë të qartë për këtë, apo manipulimet e Elbasanit? E patë ju se u vranë njerëzit atje dhe policia ishte kot. Kur dalin njerëzit aty, policia shtrihet barkas. Me qytetarët bëjnë të fortin me gjoba me presione, se kanë një në krye të qeverisë një sadist. Dhe i fut në riedukimit. Po i vjen koha e mjekimit të detyruar dhe riedukimit.” tha Meta.

Ndërkohë kreu i Partisë së Lirisë, është shprehur se ka vetëm një Parti Demokratike dhe se do të bashkëpunojë ngushtë me këtë parti. Ai ka theksuar se zgjedhjet lokale të ardhsahme do të jenë një triumf i vendosjes së llogari dhënies.

“Ka vetëm një Parti Demokratike dhe vetëm një. Është një parti me shumë kontribute. Do bashkëpunojmë shumë ngushtë me PD. Që është një vetëm një. Që është si populli opozitar. Koha e përgjumjes për hatër të PD ka mbaruar. 7 Korriku ishte një tregues i qartë i këtij zgjimi të vlerave më të mira të PD si parti e vlerave. Do punojmë shumë ngushtë me PD. Por edhe me PS për reformën territoriale.” tha Meta.

Më të lexuarat