BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x
BREAKING NEWS

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet për emrin e Presidentit të ri të vendit dhe i dërgon mesazhin e fortë socialistëve: PS i iku marrëveshjes, ne i qëndrojmë!

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet
x
BREAKING NEWS

Nxehet situata në selinë blu, zbulohet lëvizja që po përgatit Sali Berisha për të nxjerrë ‘jashtë loje’ Alibeajn dhe mbështetësit e tij, ja çfarë pritet të ndodhë në orët në vijim

Nxehet situata në selinë blu, zbulohet lëvizja që po
x
BREAKING NEWS

Zhduket pa asnjë gjurmë 29-vjeçari në Tiranë, Klodiana Lala zbulon lidhjen e tij me të ekzekutuarin Can Kariqin, mikun e ngushtë të Ervis Martinajt (EMRI+FOTO)

Zhduket pa asnjë gjurmë 29-vjeçari në Tiranë,
x
BREAKING NEWS

A do ketë kallëzime në SPAK për disa kryebashkiakë? Manja paralajmëron 'tërmet' në nivele të larta: Do t’i bëjmë publike sapo të kemi…

A do ketë kallëzime në SPAK për disa kryebashkiakë?
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Shpërthen keq Klodiana Lala: Të paktën të bënin sikur...

Çfarë ndodhi? Shpërthen keq Klodiana Lala: Të paktën
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e qeverisë, ministrja Evis Kushi komunikon vendimin e rëndësishëm për maturantët

Mbledhja e qeverisë, ministrja Evis Kushi komunikon vendimin e
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja amerikane del me mesazhin e rëndësishëm për Ballkanin: NATO e shqetësuar për...

Ambasadorja amerikane del me mesazhin e rëndësishëm për
x

Politike

“Do bashkohemi me Berishën, nuk ka Zot nane që të na ndajë”/ Fermeri bën deklaratën që nuk e priste, ja si reagon deputeti demokrat

“Do bashkohemi me Berishën, nuk ka Zot nane që të na

Deputeti Saimir Korreshi iu është bashkuar fermerëve të Divjakës të cilët po protestojnë para Kuvendit për subvencionimet që nuk kanë marrë dhe për rritjen e kostos së plehrave dhe farave.

Pak më parë kryeministri Rama mori disa përfaqësues të tyre brenda Kuvendit për të diskutuar për problematikat që kanë.
Korreshi në dialog me ta tha se Partia Demokratike do t’i mbështesë dhe se duhet vepruar sa më shpejt për ta përndryshe ata do të braktisin vendin dhe do kete humbje te medha ekonomike.

Fermeri: Më djeg shpirti, nuk kam ardhur as për të majtë e as të djathtë, shteti është rregullator. A jemi ne fajtorë? Duhet t’i japim zgjidhje problemit Nuk ka zot nane që të na ndajë, ne do bashkohemi me Berishën!

Korreshi: Hajdeni, se do ju dëgjojnë dhe ata të tjerët.

Fermeri: Ministrja nuk do të na dëgjojë! Të na barazojë me rajonin, nu duam gjë tjetër. Përndryshe jemi të mbaruar!

Korreshi: Serbia sjell gjithë qumështin këtu…

Korreshi: Ne japim miliarda dollarë, por fermerët I duan paratë në dorë, duhet një balancë për normën që shitet dhe duhet buxhet më i lartë. Unë jetoj përdit në Lushnjë, me fëmijët e tyre jam shokë, kur pimë kafe zihemi kush do e paguajë. Te kjo pikë do i mbështes, nëse PD kishte 100 milionë euro subvencionim, unë do flas që të fokusohemi te problematikat e tyre.

Më të lexuarat