Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Do dënohen si kamikazë dhe njerëz të trashë", LSI bën reagimin e fortë për vendimin e Gjykatës së Durrësit e cila nuk i dha mandatin Valbona Sakos

Postuar: 17/07/2019 - 18:28

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili thotë se është provuar se organizata rilindase në KQZ ka kryer krimin e shkatërrimit të zgjedhjeve në Shqipëri. Ai numëron disa nga ngjarjet e ditëve të fundit, duke nisur me raportin e ODIHR e më pas vendimet e gjykatave kundër konfirmimit të votimeve socialiste.

Sipas Vasilit, do të jenë të parët anëtare të KQZ në historinë e pluralizmit, që do dënohen edhe si kamikazë.

POSTIMI I VASILIT

U provua që Organizata rilindase në KQZ ka kryer krimin e shkatërrimit te zgjedhjeve në Shqipëri.

Më parë ODIHR i vuri vulën regjistrimit të paligjshëm nga KQZ të Bindjes.
Gjykatat shqiptare me gjithë presionin banditesk të Ramës dhe rilindjes refuzuan të konfirmonin votimet socialiste që KQZ iu imponuan shqiptarëve në 30 qershor.
Organizata rilindase në KQZ do të përgjigjet deri në një për shkelje të kushtetutës duke rrëzuar dekretin e presidentit, për shkelje të kodit zgjedhor, për shpërdorimi të detyrës, për shpërdorim të fondeve publike për votime të paligjshme.
E sigurt është që do të jenë të parët anëtare të KQZ në historinë e pluralizmit, që do dënohen edhe si kamikazë, edhe si shkelës të ligjit edhe si persona të trashë, që vepruan si të marrë në dëm të Shqipërisë dhe interes vetëm të Edi Ramës.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 21:08

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 23/08/2019 - 20:30

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë!

Postuar: 23/08/2019 - 20:12

Shkodra po kalon një situatë mjaft të paqartë, pas dorëheqjes në marrjen e detyrës nga kryebashki

Postuar: 23/08/2019 - 20:02

Një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, jep dorëheq

Postuar: 23/08/2019 - 19:55

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sot Europa

Postuar: 23/08/2019 - 19:20

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ush

Postuar: 23/08/2019 - 19:12

Transferimi i dosjes 184 nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për në Prokurorinë e Dibrës, për ish-d