BREAKING NEWS

Rama spastrime në PS, përzë rreth 25 deputetë, nga Bushati e Angjeli, te Ulqini, Velaj e Shameti, Majko, Xhafaj e Kodheli jashtë zonës së sigurt, ja kush ikën e kush vjen

Rama spastrime në PS, përzë rreth 25 deputetë, nga Bushati e
x

Politike

“Do habiteni”/ A i takoi 2 profesorët e vaksinës anti-COVID që erdhën në Tiranë? Rama i befason gazetarët me përgjigjen e tij: Nuk është mirë të përmendim emra, por...

“Do habiteni”/ A i takoi 2 profesorët e vaksinës

Gjatë bashkëbisedimit me gazetarët ku në fokus është ‘Ekonomia’ kryeministri Edi Rama u pyet në lidhje me një vizitë të ndodhur javën e kaluar në Tiranë, ku siç tha kanë ardhur dy profesorë nga Izraeli. Njëri prej tyre ishte edhe shpikësi i përbërësit të vaksinës antiCovid.

Nisur nga kjo vizitë, Rama u puyet nga gazetarët nëse ka pasur takim me ta dhe nëse do kontaktojë vetë shtetin e Izraelit për t’ju afruar aksesit ndaj vaksinës.

“Sikur t’ju tregoj numrin e kontakteve me qeveritë jashtë Europës, do habiteni deri ku ka vajtur përpjekja. S’do bëj koment se kjo është luftë e madhe që zhvillohet pas kuintave, nuk është mirë të përmendim emra se prishim punë për veten tonë”,- tha Rama.

Më të lexuarat