BREAKING NEWS

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak: Më qepej nga prapa si xhol dhe…

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak:
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia, zjarrfikësit shpëtojnë mrekullisht...

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x

Politike

“Do habiteni javët në vijim”/ Ilir Meta zbulon programin që do ndjekë në shtator dhe paralajmëron bërjen publike të një tjetër skandali

“Do habiteni javët në vijim”/ Ilir Meta zbulon programin

Ish-Presidenti Ilir Meta e ka quajtur kryeministrin Edi Rama “një njeri të papërgjegjshëm dhe sadist që bullizon popullin e gazetarët”, teksa tha se “koha e riedukimit dhe mjekimit të detyruar po i vjen, e ka shumë të shpejtë”.

I pyetur nëse shtatori do jetë muaj protestash dhe si do të organizohen aao në bashkëpunim me Sali Berishën, Meta tha:

“Ne jemi në protestë çdo ditë, çdo orë, çdo sekondë dhe jemi në një aksion të ballafaqimit të përditshëm kudo.

I nxisim gjithë qytetarët të reagojnë në mënyrë paqësore dhe demokratike ndaj kësaj qeverisje që ka program shpopullimin e Shqipërisë, vjedhjen dhe grabitjen e pasurive natyrore, dhe gjithashtu largimin përzënien e të rinjve, forcave krijuese.

Ky është programi ynë, dhe për këtë do bashkëpunoj me të gjithë, me qytetarët shqiptarë e forcat politike që e kanë seriozisht përmbysjen demokratike dhe të shpejtë përpara se vendi të rrokulliset përfundimisht në humnerë”.

Ndër të tjera, Meta ka paralajmëruar se “në javët që vijnë do shikoni dhe do habiteni me shumë çështje”.

Meta ka treguar se një tjetër skandal janë dhe çështjet e Shqipërisë në Arbitrazh.

“Askush nuk di se sa çështje janë në arbitrazh se është biznesi tjetër i ri që shpiku kjo qeveri e jashtëzakonshme e hajdutokracisë dhe arbitrazhet i kthyen në biznese ndërkombëtare”, u shpreh Meta.

Më të lexuarat