BREAKING NEWS

Vrasës gjakftohtë dhe të pamëshirshëm, kush janë 2 vëllezërit Lala dhe vlonjati i rrezikshëm të shpallur prej vitesh në kërkim nga policia (EMRAT+FOTO)

Vrasës gjakftohtë dhe të pamëshirshëm, kush janë 2
x

Politike

“Do i qëndrojmë deri në fund”/ Ralf Gjoni flet pas draftit të PS për Reformën Zgjedhore: Nuk ka asnjë shans të bëhet me dy faza!

“Do i qëndrojmë deri në fund”/ Ralf Gjoni flet pas

Deputeti, Ralf Gjoni në një intervistë për Report Tv shprehet se nuk heq dorë nga kushti se nuk do ta pranojnë reformë në dy faza.

“Kemi folur që në fillim, që ndryshimi i sistemit nuk ka të bëjë vetëm me listat e mbyllura apo të hapura, por ka të bëjë me të gjitha hallkat e sistemit zgjedhor ku depolitizimi është kyc. Kjo është edhe kërkesë e partnerëve dhe do të vijojmë ta mbajmë fort në gjirin e komisionit. Nuk ka asnjë shans të bëhet një reformë me dy faza. Do i qëndrojmë deri në fund”, është shprehur Gjoni.