BREAKING NEWS

“Kryebashkiaku Veliaj ruhet nga ...”/ Hoxha del me deklaratë të fortë dhe tregon çfarë rrezikojmë: Krimi ka kapërcyer vijat e kuqe, masa ekstra të sigurisë pas…

“Kryebashkiaku Veliaj ruhet nga ...”/ Hoxha del me deklaratë
x

Politike

Do japë dorëheqjen nesër? Ilir Meta i vë “vizën” Komisionit të Venecias, e ka mendjen te kombëtarja: Na është dëmtuar Hysaj

Do japë dorëheqjen nesër? Ilir Meta i vë

Komisioni i Venecias do të publikojë opinionin për presidentin Ilir Meta, nëse ai ka shkelur apo jo Kushtetutën e vendit, por Ilir Meta duket se nuk shfaq interes fare. I pyetur nëse nesër ai pret ndonjë surprizë nesër, mbase dhe jep dorëheqjen, kreu i shtetit u përgjigj se e ka mendjen tek Kombëtarja shqiptare.

Ilir Meta tha:

“Komisioni i Venecias ka zero rëndësi për mua. Për mua ka rëndësi Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë. Vendimi apo mendimi i Komisionit të Venecias ka të bëjë me integritetin e Komisionit të Venecias, nuk ka të bëjë me integritetin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë dhe me raportin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë me Kushtetutën e vendit tim. Kaq! Nesër e kam mendjen të Kombëtarja, ju mbajeni të Venecia. Unë kam vetëm një shqetësim për nesër, Kombëtarja. Jemi të shqetësuar se na është dëmtuar Hysaj, shpresojmë ta kompensojmë këtë mungesë. Do të kisha shkuar në Stamboll, por nuk kishte bileta. Dje u kujtova dhe nuk kishte bileta.”.