Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Do jetë pjesë e partisë së re të Patozit? Ridvan Bode jep përgjigjen e prerë

Postuar: 24/04/2019 - 22:24

Që pas lënies jashtë listës së deputetëve të Partisë Demokratike në zgjedhjet e përgjithshme të 2017, Astrit Patozi dhe Ridvan Bode janë përfolur vazhdimisht se do të krijonin një parti të re. Tentativa dy miqve nisi në mars të vitit të kaluar, por u finalizua të hënën me krijimin e Bindjes Demokratike, me Patozin në krye por pa Ridvan Boden.

Cila është arsyeja? Bode është shprehur se është shkëputur përfundimisht nga politika, duke iu dedikuar punës si anëtar i Këshillit Mbikqyrës në Bankën e Shqipërisë.

“Derisa unë pranova të marr pjesë në një institucion të tillë që ka një mandat të gjatë do të thotë se e konsideroj një gjë të mbyllur”, deklaroi Bode në A2 CNN, duke treguar se vendimi i tij është i pakthyeshëm.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 17:50

Sekretari për Marrëdhëniet e Jashtme të Partisë Demokratike Gerti Bogdani deklaroi se në radhët e zyrtarëve të Partisë Socialiste ka persona të tjerë të inkriminuar, listë e cila sipas tij kryesohet nga kryebashkiaku

Postuar: 19/08/2019 - 17:13

Ministrja e Financave Anila Denaj ka paralajmëruar se javën tjetër do të ketë emra konkretë të ko

Postuar: 19/08/2019 - 16:24

Ish-kreu i degës së PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili kohë më parë shkaktoi “tërmet” m

Postuar: 19/08/2019 - 15:12

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mes Mihal Kokëdh

Postuar: 19/08/2019 - 13:54

Mësohet se kryedemokrati Lulzim Basha është nisur drejt Shkodrës.

Postuar: 19/08/2019 - 13:31

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, ka reaguar lidhur me protestën e organizuar nga

Postuar: 19/08/2019 - 13:18

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka mbajtur fjalën e saj para mbështetësve të PD-së të cilët ndod