BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Politike

Do ketë bashkëpunim me PD-në dhe a do të dalë opozita me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet vendore? Meta jep përgjigjen e prerë dhe tregon vendimin zyrtar: Merr fund ...

Do ketë bashkëpunim me PD-në dhe a do të dalë opozita

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi ditën e sotme në konferencë për gazetarët se ka nisur përgatitjen për zgjedhjet e ardhshme vendore.

Meta u shpreh se shumë shpejt do të mbledhin komitetin e Partisë së Lirisë, ndërsa shtoi se kanë ambicie shumë të forta për këtë proces.

Ai tha se objektiv është fitorja e opozitës duke theksuar se janë të hapur për të bashkëpunuar me PD duke mbështetur kandidatët më të mirë.

“Kemi nisur përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme vendore. Do mbledhim komitetin e PL. Kemi ambicie shumë të forta. Shqipëria do të ndahet nga regjimi një partiak dhe i paligjshëm.

Dhe do të rivendosë edhe demokracinë vendore, llogaridhënien dhe këto 4 vite të keqqeverisjes totale kanë qenë të mjaftueshme për t’i dhënë ndëshkimin e merituar.

Objektiv është fitorja e opozitës. Jemi të hapur për të bashkëpunuar me PD që të mbështeten kandidatët më të mirë për t’i qëndruar besnik llogaridhënies”, tha Meta.

Meta gjithashtu u shpreh se: Në mënyrë të padiskutueshme, e kam thënë edhe më përpara, për ne interesi kryesor është fitorja e opozitës. Shikoni bilancin, ka më shumë të punësur në pushtetin vendor, se ska ka patur ne 400 e ca bashki dhe komuna, esjhte psikologjia e klientelizmit. Kshu që po opozita duhet të dali në të gjithë Shqipërinë me kandidatë për përbashkët se jemi në kushtet e një shteti mafioz.

Më të lexuarat