BREAKING NEWS

Albin Kurti gjatë konferencës merr vendimin e menjëhershëm për taksën ndaj Serbisë, ja çfarë u vendos dhe kur do hyjë në fuqi

Albin Kurti gjatë konferencës merr vendimin e menjëhershëm
x

Politike

“Do ketë një valë protestash deri në ndërhyrjen e ndërkombëtarëve”, pas Metës ‘çmendet’ edhe deputeti i Kuvendit,  tregon arsyen pse nuk zgjidhet kriza Rama-Basha

“Do ketë një valë protestash deri në ndërhyrjen e

Deputeti Lefter Maliqi shpreht se duhet të ketë një valë protestash të qëndrueshme deri në ndërhyrjen e faktorit ndërkombëtar.I ftuar në studion e lajmeve në Ora News, Maliqi tha se palët nuk mund ta zgjidhin këtë krizë, pasi kryeministri Edi Rama ka frikë.

“Unë dua të them që është e domosdoshme vala e protestave të qëndrueshme derisa ndërkombëtarët të ndërhyjnë dhe të zgjidhin këtë krizë të rëndë politike në vend.”- tha Maliqi.

Kriza, tha Maliqi, nuk mund të zgjidhet mes palëve, pasi Rama është frikacak.

“Nuk zgjidhet sepse Rama është frikacak dhe nga frikacaku nuk ka tolerim. Sportisti të fal, kurse Rama është frikacak, frikacaku nuk fal, frikacakun nuk e lë as krimi.”- u shpreh ai.