Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Do ketë prova të tjera”, Eno Bozdo jep detaje dhe tregon se çfarë pritet të ndodhë: Do jenë shumë të forta

Postuar: 11/07/2019 - 22:12

Për PD hapja e 11 kutive të Lezhës nga KQZ nuk përbën asnjë gjë të re.

Ish-zv/ministri i Energjisë Eno Bozdo u shpreh se KQZ ka mbajtur një rol qesharak në këtë proces zgjedhor.

Bozdo tha:

“Lajmi i 11 kutive nuk përbën ndonjë gjë të re në këtë rast. Kështu që do të shikojmë sesi do të zhvillohen ngjarjet. KQZ në qëndrimin tonë ka qenë e skalionuar politikisht fort. Ka mbajtur një rol qesharak në të gjitha raportimet që jepte gjatë ditës së votimit. E paaftë edhe politikisht për të menaxhuar atë ditë. Një instrument më shumë që mazhoranca edhe kur i bën zgjedhjet më vete është e paaftë të sigurojë një minimum standardesh të zgjedhjeve të lira dhe të demokratik. Imagjinoni çfarë do të kishte ndodhur nëse opozita do të ishte në zgjedhje.”

Bozdo paralajmëroi prova të reja për manipulimin e votave të 30 qershorit.

Bozdo: Do ketë edhe prova të tjera, prova të forta që vërtetojnë katërcipërisht manipulimin thelbësor që ka ndodhur atje, që është manipulimi me shifrat e pjesëmarrjes në zgjedhje.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 18:02

Ish-sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani kërkon një opozitë të përgjegjshme, atdhetare dhe të vendosur për të fituar përballë kryeministrit Edi Rama.

Postuar: 15/09/2019 - 17:16

Teksa Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut presin një vendim nga vendet europiane për hapjen e negoci

Postuar: 15/09/2019 - 16:37

Ish-deputeti, Endrit Braimllari gjatë një takimi me strukturat e LSI në qytetin e Korçës ka

Postuar: 15/09/2019 - 16:25

Kryeministri Edi Rama, pak më parë, publikoi disa foto nga stadiumi i i Burrelit, pas rikonstruks

Postuar: 15/09/2019 - 15:57

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi se përmes Strukturës së Posaçme Antikorrupsion në vend do të

Postuar: 15/09/2019 - 15:33

Kryeministri Rama ka dhënë lajmin e mirë.