Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Do mbështesë Ramën apo Bashën?! Lefter Maliqi flet për zgjedhjet vendore

Postuar: 25/03/2019 - 23:18

Deputei Lefter Maliqi ka folur për situatën politike në vend.
 
Sipas Maliqit, mbushja e sheshit me administratën shtetërore nuk përkthehet në fitore pasi vota asnjëherë nuk është e lexueshme.
 
“Nëse unë do të mbështes të djathtën në Bashkinë e Beratit do ta fitojë PD, ndërsa nëse do ta mbështes të majtën do ta fitojë e majta”, tha Maliqi duke mos komentuar se kë kandidat do të mbështesë në zgjedhjet e ardhshme lokalen nëse opozita merr pjesë në to..
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2019 - 22:25

Akuzat për të nga PD janë të drejtpërdrejta, se Astrit Patozi po i shërben Edi Ramës dhe qeverisë. Por ai e hedh poshtë këtë akuzë. Në 'Opinion', Patozi tha se çdo kush ka të drejtë të jetë skeptikë.

Postuar: 24/04/2019 - 22:24

Që pas lënies jashtë listës së deputetëve të Partisë Demokratike në zgjedhjet e përgjithshme të 2

Postuar: 24/04/2019 - 22:06

Raportuesi për Shqipërinë në PE, Knut Fleckenstein, ishte në të njëjtën linjë me kryeministrin

Postuar: 24/04/2019 - 22:03

Ministrja Elisa Spiropali ka dhënë një deklaratë për mediat pas mbleshjes së Kryesëisë së PS-së.

Postuar: 24/04/2019 - 21:54

Ditën e nesërme opozita do të zhvillojë protesta në mbarë vendin të cilat do të zgjatin vetëm 1 o

Postuar: 24/04/2019 - 21:50

 I ftuar në emisionin Repolitx, kryetari i PAA, Agron Duka deklaroi se kjo situtatë politike

Postuar: 24/04/2019 - 21:39

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili, ishte tejet i ashpër ndaj deklaratës së kreut të OSBE-së Be