Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Do nxjerrim një dosje tjetër", vjen paralajmërimi i fortë nga PD

Postuar: 24/04/2019 - 21:26

Një tjetër dosje e shit- blerjes së votës pritet të bëhet publike nga Paria Demokratike. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazmend Bardhi konfirmoi se kjo forcë ka një tjetër dosje që do ta bëjë publike së shpejti që denoncon një tjetër aferë korruptive të qeverisë.
 
 Bardhi nuk dha shumë detaje, po tha se ajo po verifikohet dhe dokumentohet.
 
"Konfirmoj që po, kemi informacione të cilat i kemi në përpunim dhe verifikim të mëtejshëm dhe sapo të jenë të gatshme për tu ndarë me opinionin publik sigurisht që do të bëjmë denoncimin përkatës, ndoshta më të rëndësishme sesa denoncimet që ka bërë deri më sot Partia Demokratike. Po ka të bëjë me shitblerjen e votes. Afera korruptive të kësaj qeverisje. Ministra, ish-ministra… Pra ministra në detyrë dhe ish-ministra e gjithë veprimtaria e kësaj qeverie”, tha Bardhi në abc.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 18:07

Prefekti i Qarkut të Shkodrës, Çesk Millja i është drejtuar me një shkresë zyrtare Kreut të Shtetit, Ilir Meta, përmes së cilës e vë në dijeni për konstituimin e këshillit bashkiak dhe për mbledhjen e parë të tij, mbl

Postuar: 22/08/2019 - 17:46

Pas Elia Zaharisë, kryeministri Rama publikoi qëndrimin e regjisorit Qëndrim Rijani, i cili

Postuar: 22/08/2019 - 16:10

Ish-kreu demokrat në Kukës, një nga kritikët e fortë të Lulzim Bashës, Ibsen Elezi, ka reaguar li

Postuar: 22/08/2019 - 15:00

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka filluar të afrojë pranë vetes Greqinë.

Postuar: 22/08/2019 - 14:55

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar lidhur me ngjarjen e para 1 jave në Porto Palermo,

Postuar: 22/08/2019 - 14:36

Kreu i PD, Lulzim Basha mbajti sot një deklaratë për mediat pas takimit me ambasadorin e ri gjerm

Postuar: 22/08/2019 - 14:18

Nga selia blu, pas takimit me ambasadorin gjerman, kreu i PD-së Lulzim Basha paralajmëroi se në j