Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A do rikandidojë Veliaj për Bashkinë e Tiranës? Ja si përgjigjet Edi Rama (Video)

Postuar: 11/01/2019 - 23:18

Kryeministri Rama ka folur për rikandidimin e Veliajt në krye të bashkisë së Tiranës.Në “Zonë e Lirë”, Arjan Çani bëri “pyetjen që vret”, një gjetje e moderatorit, ku ai vihet në rolin e “Zotit” dhe pyet të ftuarin.

Çani: Edi Rama ti duhet te deklarosh sonte solemnisht dhe publikisht nga kjo studio se s’ke kandidat tjetër përveç Erion Velisë për bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 30 qershorit.

Rama: Me ndihmën tende o Zot u befte kjo realitet

Çani: Pra po ai është?

Rama: Ti tani do të përkthesh për Zotin, iu dhashë përgjigjen unë, lëre se e di vetë ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 18:17

Arben Ristani i pyetur drejtpërdrejtë në emisionin "Top Talk" nëse mund të përjashtohet sot nga PD-ja nëse flet ndryshe, mendon ndryshe nga vija e partisë apo i thua kryetarit e ke gabim, ish numri 2 i

Postuar: 17/07/2019 - 18:14

Partia Demokratike ka një “precedent” në vitin 2004 kur kryetari i saj në atë kohë Sa

Postuar: 17/07/2019 - 17:54

Ka nisur puna në terren për ndërtimin e banesave në zonën e Korçës të cilat u dëmtuan pak javë më

Postuar: 17/07/2019 - 17:42

Kryetari i partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, nuk e sheh 13 tetorin si të për

Postuar: 17/07/2019 - 17:07

Gjykata e Durrësit nuk njeh mandatin e kryebashkiakes socialiste të dalë nga zgjedhjet e 30 qer

Postuar: 17/07/2019 - 17:04

 Arben Malaj ka reaguar pas deklaratës së Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë për n

Postuar: 17/07/2019 - 16:59

Gjykata e Durrësit nuk konfirmoi mandatin e kandidates së PS për zgjedhjet lokale, Valbona S