Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Do ta marrim vesh kur të mbaroj ky proces”, Dashamir Shehi e thotë troç se çfarë do të ndodhë me Haradinajn

Postuar: 19/07/2019 - 23:26

Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen nga posti. Shehi tha se çështja e Haradinajt duhet të ishte mbyllur pasi nuk është hera e parë që gjykohet për krime lufte.

Por ai shpreh bindjen se Haradinaj do dalë sërish i pafajshëm

Dashamir Shehi tha:

 "Se çfarë fshihet pas dorëheqjes do ta marrim vesh kur të mbaroj ky proces. Unë gjykoj që ky njeri është gjykuar dy herë dhe duhet të ishte mbyllur kjo histori. Sidoqoftë ka bërë gjest shtetari. Shumë  mirë vendosi që do shkoj si qytetar sesa të shkojë kryeministri i Kosovës, nuk do ishte mirë për Kosovës që kryeministri të merret nën hetim. Kështu që ka bërë mirë.

 Është gjest që në Shqipëri nuk para e bëjnë. Në Shqipëri edhe atje se shqiptarë jemi nga të dy anët e kufirit. Kjo i bën nder atij. Uroj  dhe besoj se pas kaq vitesh që hy dhe del nëpër gjyqe ka dalë i pafajshëm dhe do të dalë i pafajshëm, kjo histori do të mbyllet.

Ky gjest do kujtohet për mirë. I dha sinjal kolegëve të tjerë në Kosovë. Bëri mirë sepse Kosova e ka vuajtur këtë situatë.

Haradinaj ka shkuar me këmbët e veta në Hagë disa herë dhe fatmirësisht ka dalë i pafajshëm dhe e konsideroj gjest pozitiv."

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 21:08

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 23/08/2019 - 20:30

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë!

Postuar: 23/08/2019 - 20:12

Shkodra po kalon një situatë mjaft të paqartë, pas dorëheqjes në marrjen e detyrës nga kryebashki

Postuar: 23/08/2019 - 20:02

Një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, jep dorëheq

Postuar: 23/08/2019 - 19:55

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sot Europa

Postuar: 23/08/2019 - 19:20

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ush

Postuar: 23/08/2019 - 19:12

Transferimi i dosjes 184 nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për në Prokurorinë e Dibrës, për ish-d