BREAKING NEWS

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/ Zbulohet data e përfundimit të hetimeve për shkarkimin e Metës, ja kur përfundon puna e Komisionit Hetimor

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/
x

Politike

A do ta thërrasë Arta Vorpsin për t’u betuar në Presidencë? Përgjigjet Ilir Meta

A do ta thërrasë Arta Vorpsin për t’u betuar në

Presidenti Ilir Meta nënkuptoi në konferencën për shtyp se nuk do ta thërrasë për tu betuar Arta Vorpsin, anëtaren e zgjedhur automatikisht nga KED në Gjykatën Kushtetuese.

“Ju duhet të dini se çfarë publikohet në Fletoren Zyrtare dhe këto janë me ligj. Çdo publikim kontrabandë, padyshim që nuk sjell asnjë detyrim për Presidentin në zbatim të detyrimeve të tij kushtetuese. Ka Kushtetutë mbi çdo gjë tjetër në Republikë në mënyrë të veçantë për presidentin që është betuar me dorë mbi kushtetutë, unë me këtë gjë nuk bëj shaka”, tha Meta.