Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A do ta votoni Vitore Tushën si kryetare e KLSH-së? Bushati zbulon vendimin e Ramës

Postuar: 12/11/2018 - 23:28

Vitore Tusha, përzgjedhja e Presidentit Ilir Meta për të marrë postin e kryetarit të KLSH-së, nuk është diskutuar ende nga grupi parlamentar socialist nëse do të votohet në parlament, bëri me dije ministri Bushati.

I pyetur në emisionin “Real Story”, “do ta miratoni”, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati u përgjigj:

“Në këtë pikë unë jam thjesht deputet dhe është një çështje që ende s’është diskutuar. Në momentin që do diskutohet do balancohen gjithë çështjet që janë në tavolinë”.-tha ministri

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 11

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 18:00

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nuk ka munguar as në ditën e 37 të protestës së banorëve të Astirit kundër prishjes së banesave nga projekti i Unazës së Re.

Postuar: 10/12/2018 - 17:51

Deputeti i PS, Erion Braçe ka reaguar në lidhje me negociatat e kërkuara  përmes rrjetit soc

Postuar: 10/12/2018 - 17:24

Deputeti i PS-së, Pjerin Ndreu i është bashkuar reagimeve për protestën e studentëve që kanë disa

Postuar: 10/12/2018 - 17:11

Elisa Spiropali deklaroi nga studioja e Top Talk se qeveria është në opozitë kur flitet për Unive

Postuar: 10/12/2018 - 17:07

Kryeministri Edi Rama tha se studentët nuk duhen të mbahen peng nga Basha e Kryemadhi.

Postuar: 10/12/2018 - 16:47

Pas protestave që po mbahen aktualisht paralelisht në Shkodër, Lezhë dhe në Kavajë, vjen një reag