BREAKING NEWS

“Vetëm me një urdhër”, analisti Andoni zbulon prapaskenat e marrëdhënies së presidentit me SHBA dhe parashikon zhvillime pas 24 korrikut

“Vetëm me një urdhër”, analisti Andoni zbulon
x
BREAKING NEWS

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Ilir Metën dhe ngre alarmin për atë që pritet të ndodhë pas 24 korrikut: Hetimet kanë ardhur në dorën e...

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë Demokratike, tregon a do ketë bashkim PD-LSI: Do hanë kokat e tyre e më pas radhën e ka...

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë
x
BREAKING NEWS

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas deklaratën e fortë, zbulon për çfarë i është dhënë garanci Metës dhe Kryemadhit

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret LSI-në: Meta nuk do ketë kohë për...

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret
x
BREAKING NEWS

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillimet e reja: Nuk janë kaq të qetë sa duken!

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me
x
BREAKING NEWS

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në histori që do të përjetojë Evropa, ja dy planet e frikshme që po përgatit Putin, Zelensky alarmon botën

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës, rruga Kardhiq-Delvinë aferë e pastër korruptive

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës,
x

Politike

Ç'do të bësh nëse Meta të thotë largohu nga LSI? Kryemadhi habit me përgjigjen

Ç'do të bësh nëse Meta të thotë largohu nga

Monika Kryemadhi ka folur mbrëmjen e sotme në emisionin "Të Paekspozuarit", ku ka pranuar se është e gatshme të lërë kryesimin e LSI, nëse Ilir Meta do të dojë të rikthehet në drejtimin e kësaj partie pas 24 korrikut.

Kryemadhi tha se Meta është politikan i paparashikueshëm.

Pjesë nga biseda:

Ylli Rakipi: Në 24 korrik, Ilir Meta mbaron mandatin e Presidentit. Meta ka paralajmëruar rikthimin. Nëse do të dojë të marrë LSI-në, do ta lëshoni ju?

Monika Kryemadhi: Ka kohë edhe një muaj. Kjo ka qenë gjithmonë arma sekrete e Ilir Metës. Ilir Meta është i paparashikueshëm.

Ylli Rakipi: Ky vjen aty, të thotë ty largohu, çfarë bën ti?

Monika Kryemadhi: Me qejfin më të madh. Pse? Sepse Ilir Meta është politikan. Ilir Meta nuk është pastrues bore, si puna ime. Ilir Meta luan politikisht. Duke qenë politikan di të japë zgjidhjet perfekte në shërbim të qytetarëve.

Nëse Ilir Metës nuk i qëndron në një marrëveshje, është i hapur dhe i drejtpërdrejtë. Kurse unë jam si këto, derisa vdekja të na ndajë...

Më të lexuarat