Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A do të digjej parlamenti? Reagon për herë të parë Ngjela, zbulon detajin e fortë për Metën

Postuar: 18/09/2019 - 23:43

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “Real Story” pati një debat për presidentin Ilir Meta meopoyitarin  Fatmir Mediu.Ngjela u shpreh se ka parë maska në protestën e opozitës dhe se ata kanë bërë rrezik. Mediu nga ana e tij deklaroi se Meta me përgjegjësinë më të madhe doli përpara Komisionit Hetimor dhe tregoi një plan ogurzi për të djegur Kuvendin e Shqipërisë.

Ngjela: Meta është nën akuzë, të shpëtojë njëherë nga akuza.

Mediu: Si mos të vlerësojmë faktin se presidenti shkoi në Komision dhe tha se ka informacion se ka pasur plane për shkatërrim të parlamentit.

Ngjela: Nëse e merrni seriozisht, pyeteni njeriun që është nën akuzë.

Mediu: Kanë informacione shërbimet. Presidenti e mori seriozisht.

Ngjela: Nuk ka marrë veprim për ta ndaluar.

Mediu: Kur ke informacion të rëndësishëm, duhet ta thuash. E ka bërë thirrjen, që kur ka marrë informacionin. Meta veproi, ndërsa kryeministri nuk ka vepruar. Presidenti nuk ka të drejtë ta ndajë informacion me këdo.

Ngjela: Kishte maska dhe kanë hedhur shashka për të djegur parlamentin. Kush i çoi maskat aty?

Mediu: Vetëm Gjykata Kushtetuese mund ta rrëzojë ose aprovojë dekretin e presidentit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 21:23

Këshilltari Ligjor i Presidentit Bledar Dervishaj ka komentuar raportin përfundimtar të Komisionit të Venecias në lidhje me kërkesën e mazhorancës se Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën.

Postuar: 14/10/2019 - 21:06

Eurodeputetja me origjinë nga Shqipëria, Arba Kokalari, ka dhënë mbështjen e saj të plotë në hapj

Postuar: 14/10/2019 - 20:40

E ngarkuara me punë e SHBA-ve në ambasadën amerikane në Tiranë Leyla Moses Ones  foli në cer

Postuar: 14/10/2019 - 20:33

Deputeti i grupit Parlamentar Halit Valteri i drejtohet Kryetarit të Kuvendit duke thënë se tërhi

Postuar: 14/10/2019 - 20:23

Kryedemokrati Lulzim Basha, i ftuar në 10 vjetorin e themelimit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Z

Postuar: 14/10/2019 - 20:04

Pasi deklaruan ndryshimin e kryetarit të grupit dhe reagimit të Rudina Hajdarit për të kundërtën,

Postuar: 14/10/2019 - 19:52

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu si rrallë ndonjëherë ka folur në “Ftesë në 5&r