Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Do të fillojnë së shpejti", befason Rudina Hajdari, publikon foton e Saimir Tahirit dhe jep paralajmërimin e fortë

Postuar: 20/09/2019 - 20:55

Deputetja Rudina Hajdari me anë të një reagimi tjetër në rrjetet sociale ka 'thumbuar'  Saimir Tahirin me një foto të tij që shpërndau ndërsa sipër saj shkruante: “Mos u shqetëso Europë, dërgesat do të fillojnë së shpejti.”

Kështu Hajdari nënkupton akuzat e hedhura ndaj Tahirit për trafik droge. Por në vendimin e dhënë dje nga Krimet e Rënda për Tahirin, akuzat për trafik droge dhe grup të strukturuar kriminal kanë rënë. Gjykata për Krime të Rënda dënoi ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri vetëm për shpërdorim detyre.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 14:57

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka i ftuar në News24 u shpreh se qëllimi i opozitës së bashkuar lidhet me zhvillimin e zgjedhjeve të lira e të ndershme sa më parë.

Postuar: 23/10/2019 - 14:47

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, tregoi në News 24 se zbulimi i celulës terroriste

Postuar: 23/10/2019 - 13:47

Partia Demokratike është shprehur se nuk do marrë pjesë në komisionin për reformën zgjedhore Sekr

Postuar: 23/10/2019 - 13:33

Deputeti, Ralf Gjoni në një intervistë për Report Tv shprehet se nuk heq dorë nga kushti se nuk d

Postuar: 23/10/2019 - 13:28

Kreu i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian David McAllister është shprehur i

Postuar: 23/10/2019 - 13:21

Deputetja, Rudina Hajdari e cila mbeti jashtë grupeve të punës për Reformën Zgjedhore është shpre