BREAKING NEWS

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës, zbulohet se çfarë do të ndodhë nesër në orën 11:00

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës,
x

Politike

“Do të instalohet shumë shpejt”, Rama zbulon një tjetër risi që përmirëson kushtet e prodhimit shqiptar

“Do të instalohet shumë shpejt”, Rama zbulon një

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se shumë shpejt do të instalohet sistemi teknologjik i mjeljes, me mbështetjen e programit IPARD në një fermë në Malësi të Madhe. Ky shërbim do i lehtësonte jetën kësaj familje dhe do shtonte prodhimin vendas të djathrave.

 Postimi i Ramës

????HOT, MALËSI E MADHE- Familja Hasanaj ka ngritur me djersë sipërmarrjen e prodhimit të djathrave, e cila mbahet në këmbë nga dedikimi i Gjovalinit, djalit të familjes????

Në kapanonin e fermës së tyre blegtorale ????????do të instalohet shumë shpejt sistemi teknologjik i mjeljes, me mbështetjen e programit IPARD.

Ndërkohë Drejtorja e Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor e Rural, Frida Krifca informon fermerët dhe blegtorët shqiptarë mbi Skemën Kombëtare të Financimit nga Qeveria, për të cilën aplikohet nga data 29 Maj deri në 19 Qershor????

Shqipëria e vërtetë punon, Shqipëria e vërtetë prodhon!????

#Shqipëriaqëduam????????☀️