BREAKING NEWS

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa është numri i të infektuarve në 24 orë

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa
x

Politike

“Do të kandidoj më vete nëse nuk ndryshon ligji”, Myslim Murrizi del me paralajmërimin e fortë

“Do të kandidoj më vete nëse nuk ndryshon ligji”,

Reforma Zgjedhore duket se është në krizë pas propozimeve të kryeministrit Rama ditën e premte për listat e hapura dhe kushtin për të ndaluar koalicionet zgjedhore.

Tashmë beteja për ndryshimet kushtetuese po zhvillohet në Parlament, por paralelisht pakica po mendon se si do të jetë sërish pjesë e legjislativit pas zgjedhjeve të vitit të ardhshëm.

Murrizi: “Lista e hapura do të na mundësojnë që te kemi listat tona me 140 kandidatë. Do të jem kandidat me shumë kolegë të tjerë që janë sot në Kuvend, por edhe individë me integritet që listat i kanë lënë jashtë.”

Murrizi në Parlament është ulur falë listave të PD, por ndryshe nga kolegët e tij ai nuk e dogji mandatin duke qëndruar në karrigen e tij. Por sërish nuk e mohon rikthimin në selinë blu nëse do të kishte ftesë.

Murrizi: “Duke qenë se jam kundër listave, në shenjë revolte do të kandidoj kundër nëse nuk ndryshon ligji.”

Më të lexuarat