BREAKING NEWS

Rihapet 21 Janari, hetime ndaj Berishës për vrasjen e Aleks Nikës, Hekuran Dedës dhe 6 të plagosurve, ja provat tronditëse të policisë në prokurori

Rihapet 21 Janari, hetime ndaj Berishës për vrasjen e Aleks
x

Politike

Do të kandidojë në Elbasan për zgjedhjet e 25 Prillit, Rudina Hajdari zbulon dy arsyet pse zgjodhi këtë qytet

Do të kandidojë në Elbasan për zgjedhjet e 25 Prillit,

Në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit Rudina Hajdari do të kandidojë në qarkun e Elbasanit.

Vendimi u njoftua nga vetë Hajdari përmes një videopostimi në Facebook në Nismën Thurje, e cila tashmë është organizuar në lëvizje politike dhe do të marrë pjesë në zgjedhje.

E ftuar në A2, deputetja ka sqaruar arsyet pse do të kandidojë në qarkun e Elbasanit.

“Nuk ka ardhur si surprizë, pasi kam shumë kohë që punoj në Elbasan. Ky është një qytet problematik sa i përket krimit të organizuar dhe ka nevojë për një ndryshim të vërtetë. Kam bërë zgjedhjen e duhur që të bashkohem me sa më shumë të rinj e të reja. Shumë të rinj kanë vendosur të largohen nga Elbasani, qoftë duke ikur nga Shqipëria, por edhe duke zgjedhur një rrugë tjetër. Elbasani është shumë afër Tiranës dhe ka një potencial shumë të madh ekonomik”, u shpreh Hajdari.

Më të lexuarat