Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Do të ketë përplasje", paralajmërimi i fortë i Spartak Ngjelës

Postuar: 14/03/2019 - 21:37

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar situatën aktuale politike në vend. Sipas tij ngërçin politik  do ta zgjidhin ndërkombëtarët. Ai shprehet se Reforma në Drejtësi do të kapë edhe kryeministrin Rama.

Ngjela tha:

“Mund të kishte krizë, por shenjat janë që po kalon  kriza, por siç duket ishte ndikimi ndërkombëtar për zëvëndësuesit. Ata shkuan deri atje që Rudina Hajdarin e mori ambasadorin e BE-së. Ikja e tyre nga parlamenti nuk ka lidhje me demokracinë. Lëvizja e tyre është vetëvrasje dhe u bëri dëm qytetarëve. Nëqoftëse ata pretendojnë se janë vjedhur zgjedhjet gjëra e parë ishin komisionit parlamentare. Gjendja aktuale e dëmtoi, por ndërkombëtarët po e riparojnë. Aspekti pozitiv për mua është që nuk lëviz nga aty. Ata ikën nga parlamenti për të mos patur numrin. Kë kap Reforma në Drejtësi. Kap edhe Ramën. Nuk ka marrëveshje me Bashën. Kryeministri Rama do të shkojë me këmbët e veta. Numri është bërë. Do të ketë përplasje me institucionet që do dalin së shpejti.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2019 - 20:21

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho gjatë një bisede televizive në Ora News, është shprehur se “Largimi i Ramës është kusht dhe për negociata me mazhorancën për tejkalimin e krizës.’

Postuar: 20/03/2019 - 19:58

 Deputeti Myslym Murrizi i ka kthyer një përgjigje të hidhur Presideniti Ilir Meta, pas dekl

Postuar: 20/03/2019 - 19:54

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një postim në rrjetet sociale, tregon se gjatë vi

Postuar: 20/03/2019 - 19:26

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu, i është bashkuar protestës së banorëve të Astirit duke deklarua

Postuar: 20/03/2019 - 19:10

Ndërsa nga Ilir Meta vijnë deklarata të forta për zgjidhjen e krizës, dy drejtuesit e partive kry

Postuar: 20/03/2019 - 18:44

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i pranishëm në protestën e sotme t

Postuar: 20/03/2019 - 18:40

Presidenti Ilir Meta deklaroi nga Pogradeci  tha se do të ishte gati të jepte dorëheqjen nga