Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A do të ketë shkarkime në Asamblenë e PS? Balla flet hapur për 2 ministrat socialist

Postuar: 23/07/2019 - 14:48

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur në lidhje me ndryshime të mundshme në kabinetin e qeverisë Rama gjatë mbledhjes së sotme të Asamblesë.

Përsa i përket dy ministrave më të vjetër në qeveri, atij të Turizmit, Blendi Klosi dhe ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, Balla është shprehur se kanë justifikuar tërësisht besimin e dhënë nga PS.

'Ministrin Klosi dhe ministrja Manastirliu, justifikojnë tërësisht besimin e dhënë nga PS, nga kryeministri Rama. Do të kemi parasysh disa hapa të rëndësishëm që janë hedhur në drejtim të konsolidimit kundrejt turizmit edhe pse pati përpjekje dashakeqëse.

Turizmi në Shqipëri ka një rritje, kujtoj këtu mjaft njësi operuese në tregun e truizmit. Edhe në shëndetësi ka pasur mjaft përmirësime nëpër spitale dhe qendra shëndetësore', u shpreh Balla.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 21:08

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 23/08/2019 - 20:30

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë!

Postuar: 23/08/2019 - 20:12

Shkodra po kalon një situatë mjaft të paqartë, pas dorëheqjes në marrjen e detyrës nga kryebashki

Postuar: 23/08/2019 - 20:02

Një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, jep dorëheq

Postuar: 23/08/2019 - 19:55

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sot Europa

Postuar: 23/08/2019 - 19:20

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ush

Postuar: 23/08/2019 - 19:12

Transferimi i dosjes 184 nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për në Prokurorinë e Dibrës, për ish-d