Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A do të ketë zgjedhje për ndryshimin e kreut të PS? Numri 2 i socialistëve zbulon se çfarë do të ndodhë sot në Asamble me Edi Ramën

Postuar: 23/07/2019 - 14:18

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla, i pyetur nëse do të ketë zgjedhje për ndryshimin e kreut të PS, i mohoi në mënyrë kategorike zërat që po qarkullojnë ditët e fundit.

Vetëm pak orë para nisjes së Asamblesë Kombëtare të PS, Balla theksoi se Rama është kreu i PS dhe kryeministri i Shqipërisë pasi këtë pozitë ia kanë konfirmuar vetë shqiptarët me votën e tyre.

“Mandati i kryetarit të PS ndryshon nga çdo parti politike, por është e njëjtë me atë të partive europiane.

Atë e përcakton vota e shqiptarëve në zgjedhjet politike. Në momentin që fiton zgjedhjet, atëherë kryetari rikonfirmohet në detyrë. Edi Rama e ka plotësuar këtë kusht për të qenë kryetari i PS dhe kryeministri i Shqipërisë. “, u shpreh Balla.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 22:18

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu nuk i ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa paralajmëroi edhe një aksion mbarëkombëtarë për përmbysjen e tij.

Postuar: 23/08/2019 - 21:08

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 23/08/2019 - 20:30

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë!

Postuar: 23/08/2019 - 20:12

Shkodra po kalon një situatë mjaft të paqartë, pas dorëheqjes në marrjen e detyrës nga kryebashki

Postuar: 23/08/2019 - 20:02

Një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, jep dorëheq

Postuar: 23/08/2019 - 19:55

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sot Europa

Postuar: 23/08/2019 - 19:20

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ush