BREAKING NEWS

Publikoi videon e Lefter Allës duke thithur kokainë, Artan Hoxhën e thërrasin në Polici, vjen reagimi që nuk pritej i Blendi Fevziut

x

Politike

A do të ketë zgjedhje për ndryshimin e kreut të PS? Numri 2 i socialistëve zbulon se çfarë do të ndodhë sot në Asamble me Edi Ramën

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla, i pyetur nëse do të ketë zgjedhje për ndryshimin e kreut të PS, i mohoi në mënyrë kategorike zërat që po qarkullojnë ditët e fundit.

Vetëm pak orë para nisjes së Asamblesë Kombëtare të PS, Balla theksoi se Rama është kreu i PS dhe kryeministri i Shqipërisë pasi këtë pozitë ia kanë konfirmuar vetë shqiptarët me votën e tyre.

“Mandati i kryetarit të PS ndryshon nga çdo parti politike, por është e njëjtë me atë të partive europiane.

Atë e përcakton vota e shqiptarëve në zgjedhjet politike. Në momentin që fiton zgjedhjet, atëherë kryetari rikonfirmohet në detyrë. Edi Rama e ka plotësuar këtë kusht për të qenë kryetari i PS dhe kryeministri i Shqipërisë. “, u shpreh Balla.