BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Politike

Do të krijojë parti të re me Ilir Metën? Regjisori Budina reagon për herë të parë pas deklaratës së bujshme të Ramës

Do të krijojë parti të re me Ilir Metën? Regjisori Budina

Përfaqësuesi i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, regjisori Edmond Budina në një intervistë për Fax News komentoi sot nga sheshi i protestës, deklaratat e kryeministrit Edi Rama se do të krijonte një parti të re, bashkë me Presidentin.

Budina tha se ai personalisht nuk ka ndërmend që të merret me politikë dhe të krijojë një parti të re.

“Nuk do të bëhemi parti politike, dhe e kam thënë dhe do ta them nuk do të merrem më me politikë. Kam qenë një herë dhe nuk kam përfituara asgjë. Ata që janë në pushtet kanë përfituar duke marrë poste e projekte dhe duke marrë të gjitha gjërat. Ka shumë lëpillapsa që përfitojnë në këtë mënyrë.” tha Budina.