Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A do të largohet aleati i Bashës nga koalicioni? Përfundon takimi, Vangjel Dule: Ne jemi të prerë

Postuar: 14/09/2018 - 15:21

Sapo ka përfunduar takimi mes Vangjel Dules dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha që u takuan në selinë blu.

Kryetari i PBDNJ-së pas përfundimit ka deklaruar se: PDDNJ është një parti që ka prioritetet e saj. Ne jemi të prerë në parimet tona për bashkëpunim.

“Në një axhendë të tillë është e kuptueshme që temat për diskutim të ishin të shumta.

Flasim për një axhendë poltike aktuale jo për hamendësime, nuk kishte një çështje të tillë në diksutimin tonë.

PBDNJ do të vijojë bashkëpunimin me Partinë Demokratike. Ne jemi të prerë për parimet tona për bashkëpunim”, u shpreh Dule pas takimit me Bashën.

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2018 - 10:30

 Lëshimi i urdhër-arrestit për ish-kryeministrin e Maqedonisë, Nikolla Gruevski duket se do të shërbejë si shembull edhe për politikanët shqiptarë.

Postuar: 14/11/2018 - 10:20

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të kalojë në sitë krerët e gjykatave dhe prokurori

Postuar: 14/11/2018 - 10:10

 Kryeministri Edi Rama u shpreh dje i bindur se presidenti ilir Meta do të dekretojë Sandër

Postuar: 14/11/2018 - 09:29

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha e ka cilësuar lojë kungulleshkash interp

Postuar: 14/11/2018 - 09:10

“Veliaj vishet me fustan”, ironia e deputetit të PD pas protestës së banorëve të &ldq

Postuar: 14/11/2018 - 08:40

Një ditë pasi do dilte para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, kryetarja e Gjykatës së Apelit

Postuar: 14/11/2018 - 08:32

Kryeministri Edi  Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e një video me pamjet nga puna