Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A do të pranojë Preç Zogaj mandatin, zbulohen detajet

Postuar: 20/03/2019 - 12:27

Preç Zogaj ka marr vendimin për të mos pranuar mandatin e deputetit në listat e PD-së në Lezhë. Vendimi i marrë nga deputeti Zogaj është konfirmuar nga KQZ .
 
Lajmin e ka pohuar edhe juristi Çlirim Gjata. 
 
Kujtojmë edhe deklaratën që dha në Opinion Preç Zogaj. Ai tha se ka qeë kundër vendimit.
 
“Kam vënë në dijeni kryetarin që do ta zbatoj vendimin pavarësisht se nuk do ta kisha këshilluar këtë gjë. Nuk kam qenë në mbledhje, por e kam vënë në dijeni për vendimin. Kam shprehur disa mendime të miat që nuk do ta kisha këshilluar”- ka thënë Zogaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 23:05

Gazetari Vincent Triest ka deklaruar në “A show” në News 24, vendimi i Parlamentit holandez për të kërkuar rikthimin e vizave me shqiptarët nuk është qëndrim politik ndaj PS apo PD, por, sipas tij, Holanda

Postuar: 22/04/2019 - 22:55

Deputeti demokrat Myslim Murrizi u shpreh mbrëmjen e sotme se në 17 Maj, natën e marrëveshjes së

Postuar: 22/04/2019 - 22:38

Akademiku Artan Fuga është shprehur mbrëmjen e sotme se opozita e ka braktisur garën për zgjedhje

Postuar: 22/04/2019 - 22:26

Partia Bindja Demokratike nesër do të bëj regjistrimin e saj në Gjykatë dhe më pas në Komisionin

Postuar: 22/04/2019 - 22:19

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, kryetar i Këshillit Kombëtar të PD-së, deklaroi në Op

Postuar: 22/04/2019 - 22:12

Të ftuar në emisionin “Open”, presidenti Bujar Nishani dhe gazetari Denis Dyrnjaja ka

Postuar: 22/04/2019 - 22:07

Në një prononcim të shkurtër për mediet e pranishme, në ambientet ku u mblodhën të ashtuquajturit