Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Do të shikoni se do të fillojë shpëtimi i Shqipërisë", Spartak Ngjela tregon se çfarë do të ndodhë së shpejti

Postuar: 11/09/2019 - 22:46

Avokati Spartak Ngjela pyetur për zhvillimet që pritet të ndodhin tha se shpëtimi i Shqipërisë do të fillojë me formimin e plotë të organeve të reja të drejtësisë.

Sipas Ngjelës nuk ka një marrëveshje, dhe nëse do të ketë ajo është kundër reformës në drejtësi

Spartak Ngjela tha:

"Nëse ka marrëveshje midis palëve është kundër reformës në drejtësi. Ne presim formimin e plotë të organeve të drejtësisë. Do të shikoni se do të fillojë shpëtimi i Shqipërisë se me këto gjykata që kemi pasur deri tani nuk ka për të ndodhur kurrë. Menjëherë pas kësaj do të fillojë reforma në pushtet gjyqësor."

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2019 - 12:24

Avokati Spartak Ngjela nëpërmjet një postimi në Facebook ka komentuar situatën në të cilën ndodhet vendi pas tërmetit të 26 nëntorit që na la pas 52 viktima.

Postuar: 11/12/2019 - 12:19

Kryeministri Edi Rama takoi të prekurit nga tërmeti në Laç, ku lejoi të flisnin gratë fillimisht

Postuar: 11/12/2019 - 12:11

Kryeministri i vendit Edi Rama ditën e sotme ka parë nga afër një tjetër qytet që po vuan nga dëm

Postuar: 11/12/2019 - 12:10

Kreu demokrat, Lulzim Basha nëpërmjet një mesazhi në Facebook ka uruar 29 vjetorin e themelimit t

Postuar: 11/12/2019 - 11:47

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot banorët e Laçit të prekur nga tërmeti, ndërsa ka parë nga a

Postuar: 11/12/2019 - 11:36

Kryeministri Edi Rama vizitoi sot banorët e Mamurrasit, banesat e të cilëve u dëmtuan nga tërmeti

Postuar: 11/12/2019 - 11:33

Me debate të forta është shoqëruar mbledhja e sotme në Komisionin e Ekonomisë dhe Financave.