BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Politike

“Do të shpëtojë Ramën”, Belind Këlliçi paralajmëron arrestimin e bujshëm brenda pak ditësh

“Do të shpëtojë Ramën”, Belind

Deputeti demokrat, Belind Këlliçi paralajmëroi një arrestim brenda pak ditësh në lidhjen me aferën e ashtuquajtur të inceneratorëve që sipas tij, deri në fund do t’iu kushtojë shqiptarëve në total rreth 500 milionë euro.

Këlliçi shprehet se para drejtësisë do të vihet një nga përgjegjësit e nënshkrimit të kontratave dhe kjo vjen si marrëveshje për të shpëtuar Ramën dhe bashkëpunëtorët e tij.

“Duam të bëhet transparencë për opinionin publik për këto 3 afera që në radhë të parë dëmtojnë shëndetin. Në përfundim të kësaj afere nuk është çudi që shifra të shkojë më shumë se 500 milionë euro në total. Uroj që me përfundimin e këtij komisioni, SPAK të reagojë. SPAK duhet të jetë aktiv të hetojë çdo ngjarje të dyshimtë. Unë uroj që në fund të kësaj punë dhe çështjeje, personat përgjegjës, dhe duhet të nisi që nga personat me imunitet dhe të mbrojtur, duhet të mbajnë përgjegjësi.

Gojët e liga thonë që brenda pak ditësh, një ndër personat direkt përgjegjës për nënshkrimin e kontratave, do të çohet përpara drejtësisë. Por kjo do të vijë si një marrëveshje e kryeministrit për të shpëtuar veten e tij. Nuk jam i sigurt, por po e them në emisionin tuaj. Kjo është e pamjaftueshme, për këtë duhet të mbajnë përgjegjësi të gjithë”, tha deputeti demokrat në “Absolut 4”.