BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x
BREAKING NEWS

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga drejtimi i PD, akuzon dyshen Meta-Berisha si skenaristë dhe regjisorë të foltores antiamerikane

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga
x
BREAKING NEWS

Drafti/ SHBA zgjeron gamën e zyrtarëve që mund të shpallen “non grata”, nga politikanët trafikantë, tek ata që ushtrojnë presion ndaj drejtësisë

Drafti/ SHBA zgjeron gamën e zyrtarëve që mund të shpallen
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja çfarë di unë për lidhjet e Berishës me komunizmin, nga emërimi sekretar partie, tek aleanca me Ramizin

Muharrem Xhafa: Ja çfarë di unë për lidhjet e
x

Politike

“Do të të çojmë aty ky e ke vendin”/ Lulzim Basha kërcënon Edi Ramën: Sa t’i rriten ‘kicat’ SPAK do...

“Do të të çojmë aty ky e ke vendin”/ Lulzim

Kryedemokrati Lulzim Basha paralajmëroi sot nga Kuvendi kryeministrin Edi Rama se shumë shpejt do ta nxjerrin nga Parlamenti dhe aspo t’i rriten ‘kicat’ SPAK e pret përballja me drejtësinë.

“Unë kam gjetur gjë gati përveç tigrit në zonën time elektorale. E kishte shtruar fushatën dhe tha se ia vodha zgjedhjet unë 6 muaj i kthyer në Shqipëri. E di që të dhemb 2009, 7 deputetët e Elbasanit që të mohuan pushtetin njëpartiak. Të kishe bashki do kishte mbyllur gropën e Hajdin Sejdisë. S’të zë gjumi por për probleme të tjera. Ia paske kërcit pasi the fjalën. Sot t’i po bëhesh gati që të vjedhësh shqiptarët. Ke blerë 10 mln euro më shumë energjinë sesa bursa. Ke tenderuar lotët e unazës së Tiranës. Është mundesa e ndëshkueshmërisë që shkatërron moralin. Shqipëria është shtet i kapur nga korrupsioni. Nuk është ndonjë shoqëri e bukur për të qenë. Edhe më 25 prill me banditë, siç e thotë OSBE, jo unë. Me patronazhistët që i pret një fat ndryshme nga ai i sigurimit të shtetit. Nuk ia doli përveç se të zgjasësh jetën e kësaj fatkeqësie kombëtare, jemi këtu më shumë dhe më të fortë. Jo aty ku do ishim. Si e vetmja forcë politike me program. Ti nuk e dije çfarë ishte programi. Do të të çojmë aty ku e ke vendin. Së pari jashtë kësaj sallë. Pastaj kur t’i rriten kicat SPAK nga steroidet e vendit të Pfizer e Modernës, jo Sputnik, pastaj do ta tregojë pushteti i tretë. Më vjen mirë që i ndjek ngjarjet brenda familjes tonë me kërshëri.”,tha Basha.

Më të lexuarat