Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Do të ulen në dialog Rama me Bashën? Duka vendos bast me Eni Vasilin: Unë jam mësuar të humb, deri tek dreka jam!

Postuar: 11/07/2019 - 21:29

Kreu i PAA-së, Agron Duka i ftuar në “Open” është pyetur nga moderatorja Eni Vasili se çdo të bënte nëse kryedemokrati Lulzim Basha do të takohej me kryeministrin Edi Rama.

Duka fillimisht tha se një takim i tillë nuk kishte shanse që të ndodhte, në të kundërt do të “paguante” pjesën e tij të bastit.

DEBATI NË STUDIO:

Agron Duka: Nuk ka shanse të ndodhë një tjetër takim Rama-Basha.

Eni Vasili: Po nëse ndodh?

Agron Duka: Unë jam mësuar të humb.

Eni Vasili: Çfarë do bëni nëse ndodh?

Agron Duka: Deri tek dreka jam, një drekë do të japë ty dhe jemi një rregull. Nëse Basha takohet me Ramën do të gjykohet nga të gjithë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 21:05

Presidenti Ilir Meta tha se nuk ka afat kushtetues për Presidentin në lidhje me kohën që duhet për të zgjedhur kandidatët për anëtarë në Gjykatën Kushtetuese.

Postuar: 13/11/2019 - 21:03

Në një konferencë për media me gazetarët, Meta tha se kandidatët për Kushtetuesen janë të paracak

Postuar: 13/11/2019 - 20:57

Presidenti Ilir Meta i quajti qesharake interpretimet se i ka mbaruar afati kreut të shtetit sa i

Postuar: 13/11/2019 - 20:47

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar vendimin e Presid

Postuar: 13/11/2019 - 20:45

Presidenti Ilir Meta ka shpërthyer me tone të ashpra ndaj Këshillit të Emërimeve në Drejtësi për

Postuar: 13/11/2019 - 20:34

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë shtypi në këto momente për çështjen e dekreteve të

Postuar: 13/11/2019 - 20:33

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp për të folur dhe sqaruar dekretin per em