Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Do t’i vëmë flakën...”, ish-deputeti zbardh skenarin, tregon se çfarë do të ndodhë në shtator me qeverinë Rama

Postuar: 23/08/2019 - 22:18

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu nuk i ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa paralajmëroi edhe një aksion mbarëkombëtarë për përmbysjen e tij.

“Ky sistem është në ditët e tij të fundit dhe Edi Rama do të mbajë përgjegjësi për dhunën dhe vjedhjet që i kanë bërë qytetarëve shqiptar.

Opozita nuk do të harrojë asnjë vuajtje të këtyre qytetarëve. Këta janë një grup kriminelësh që lëvizin lart e poshtë me makinat e tyre luksoze, dhe policia që nuk i përgjigjet ligjit nuk guxon ti ndalojë.

Unë e kam për nderë të jem këtu mes jush dhe do ta kem për nderë të jem edhe ditën që ata do vijnë të përballen me ju. Unë ju ftoj ju banorët e Unazës të përgatiteni për aksionin mbarë kombëtarë që do të jetë vullkan. Do ti vejmë flakën këtij sistemi politik.

Ka ardhur kohë që pushtetarët e droguar dhe të inkriminuar si Edi Rama ti hapin rrugën sovranit, në të kundër prit sovranin të të marri para. Nuk do të harrojmë asnjë koncesion e të tyre, asnjë vjedhje. Rama do të mbajë përgjegjësi”, ka deklaruar Balliu

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 23:24

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka deklaruar se hyrja e Shqipërisë në BE është në interesin e të gjithë Evropës.

Postuar: 17/09/2019 - 23:14

Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu i pyetur nëse Lëvizja Socialiste për Integrim shkon në zgjedhj

Postuar: 17/09/2019 - 22:57

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi gjatë një interviste  në A2 C

Postuar: 17/09/2019 - 22:50

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi dha alarmin se në vitet e ardhshme tregu

Postuar: 17/09/2019 - 22:32

Deputeti opozitar Ralf Gjoni u shpreh se nëse nuk fiton betejën për ndryshimin e sistemit zg

Postuar: 17/09/2019 - 22:23

Ndërsa në korridoret politike janë shtuar zërat për një marrëveshje të re Rama-Basha, presidenti