BREAKING NEWS

Mega-operacioni i bujshëm i Policisë së Shtetit ku ranë në pranga nga biznesmenë, avokatë dhe personazhe me lidhje politike, zbardhen emrat e të arrestuarve (LISTA)

Mega-operacioni i bujshëm i Policisë së Shtetit ku ranë
x

Politike

“Do t’i vëmë flakën...”, ish-deputeti zbardh skenarin, tregon se çfarë do të ndodhë në shtator me qeverinë Rama

“Do t’i vëmë flakën...”, ish-deputeti zbardh

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu nuk i ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa paralajmëroi edhe një aksion mbarëkombëtarë për përmbysjen e tij.

“Ky sistem është në ditët e tij të fundit dhe Edi Rama do të mbajë përgjegjësi për dhunën dhe vjedhjet që i kanë bërë qytetarëve shqiptar.

Opozita nuk do të harrojë asnjë vuajtje të këtyre qytetarëve. Këta janë një grup kriminelësh që lëvizin lart e poshtë me makinat e tyre luksoze, dhe policia që nuk i përgjigjet ligjit nuk guxon ti ndalojë.

Unë e kam për nderë të jem këtu mes jush dhe do ta kem për nderë të jem edhe ditën që ata do vijnë të përballen me ju. Unë ju ftoj ju banorët e Unazës të përgatiteni për aksionin mbarë kombëtarë që do të jetë vullkan. Do ti vejmë flakën këtij sistemi politik.

Ka ardhur kohë që pushtetarët e droguar dhe të inkriminuar si Edi Rama ti hapin rrugën sovranit, në të kundër prit sovranin të të marri para. Nuk do të harrojmë asnjë koncesion e të tyre, asnjë vjedhje. Rama do të mbajë përgjegjësi”, ka deklaruar Balliu