Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Do t’ua japin lekët kokërr m’kokërr”, deputeti bën veprimin e papritur dhe paralajmëron: Ju jap numrin e telefonit...

Postuar: 23/05/2019 - 16:03

Deputeti i kuvendit, Kujtim Gjuzi iu bashkua sot protestës së minatorëve, të cilët ishin mbledhur para parlamentit. Në mbështetje të tyre, Gjuzi tha se nuk do të reshtë së luftuari që ata të marrin atë ç’ka u takon e që ky shtet iu ka borxh.

“Ata që ua kanë mbajt paret do t’ua japin kokërr m’kokërr me burrni po jua them Ato që ju ka borxh ky vend, po ta thotë Kujtim Gjuzi me burrni, që do t’i merrni, ndryshe nuk ka vend kryeministri pa e sulmu… me fjalë se ti e di që nuk rraf njeri. Ja tani direkt ju jap numrin e telefonit se thonë që nuk e hap telefonin Gjuzi, u shpreh deputeti.

Një grup minatorësh protestuan sot para parlamentit për të shprehur kundërshtimin ndaj projektligjit për statusin e tyre.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 14:03

Nisin punimet në Mësonjëtoren e parë shqipe, e cila ndodhet në Korçë.

Postuar: 16/09/2019 - 13:51

Partia Demokratike ka publikuar ditën e sotme një dokument që sipas saj provon përfshirjen e krye

Postuar: 16/09/2019 - 13:48

Në kuadër të ditës së parë të shkollës, për vitin e ri mësimor, ministrja e Arsimit ka vizituar s

Postuar: 16/09/2019 - 13:21

Senida Mesi, deputetja e PS është nënë e tre fëmijëve dhe sot në nisje të vitit të ri shkollor ka

Postuar: 16/09/2019 - 12:57

Në ceremoninë e 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, kryebashkiaku Veliaj thumboi presidentin Ili

Postuar: 16/09/2019 - 12:45

Të bësh ëndrrën realitet, kjo është një gëzim i madh i shprehur në sytë e personit që e realizon.

Postuar: 16/09/2019 - 12:40

Sekretari Parlamentar i Gjermanisë Christian Lange konfirmoi mbështetjen për Shqipërinë në rrugë